JAV brangsta plokščiaekraniai televizoriai

Publikuota: 2012 m. gegužės 14 d. pirmadienis

Nors šiemet JAV tikimasi mažesnės plokščiaekranių televizorių pasiūlos, jų funkcionalumas vis didinamas. Pirmąjį šių metų ketvirtį žymiai didės ir jų kainos, praneša „Digitimes“.

Tokios funkcijos kaip prisijungimas prie interneto, LED apšvietimas lemia JAV rinkoje plokščiaekranių televizorių kainų augimą 11,4 proc. nuo 2011-ųjų gruodžio. Balandį vidutinė jų kaina, įtraukiant skystųjų kristalų ir plazminius modelius, pasiekė 1248 dolerius.

„iSuppli“ TV technologijų padalinio vadovas Tomas Моrodas pareiškė, kad TV pardavėjai ir mažmenininkai didina kainą už panašias funkcijas. Ir pridūrė, kad tai liudija gamintojų ir pardavėjų strategijos pokyčius išlaikant kainų lygį ir pratinant pirkėjus prie brangesnių įrenginių.

Palyginti su vidutine maždaug 1119 dolerių kaina gruodį – pirmąjį mėnesį, kai kainos vėl pradėjo augti, – balandžio pabaigoje JAV rinkoje plokščiaekraniai televizoriai pabrango 78 doleriais. Tai didžiausias šuolis, palyginti su bet kuriuo praėjusių metų ketvirčiu. 2011 metais nuoseklus kainų didėjimas taip pat užfiksuotas nuo balandžio iki liepos, tačiau televizoriai brango tik 33 doleriais.

Vidutinė kaina balandį pasirodė tik truputį didesnė nei kovą, kai siekė 1232 dolerius. Prieš metus – 2011-ųjų kovą – plokščiaekranių televizorių kaina JAV rinkoje nukrito iki 1087 dolerių.

Tuo metu televizoriai, kurie yra žemesnio atsinaujinimo laipsnio ir neturi prisijungimo prie interneto, pigo. Pavyzdžiui, balandį didžiausių gamintojų 40 ir 42 colių įstrižainės, skystųjų kristalų 60 Hz televizoriai, negalintys prisijungti prie interneto, pigo 6 proc.

Šiuolaikiškesnių funkcijų, nuo 30 iki 39 colių įstrižainės ekrano televizoriai brango 1 proc., o 40, 49 ir 50 colių įstrižainės ekrano televizoriai – 2 proc.

Šaltinis: astera.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Neatrasta ekonominė nauda: geologai ieško meteoritinių kraterių

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu, vykdo projektą „Lietuvos impaktiniai krateriai“. skaityti »

LG prisijungė prie Atvirojo automobilių aljanso ir kurs išmaniųjų automobilių įrangą

„LG Electronics“ (LG) tapo Atvirojo automobilių aljanso (ang. Open Automotive Alliance) nare. skaityti »

Procesorių gamintojos „Intel“ sukurta kamera atpažins jūsų nuotaiką

Procesorių gamintoja „Intel“ kitais metais planuoja į planšetinių kompiuterių modelius montuoti erdvinį pasaulio vaizdą galinčias filmuoti „RealSense 3D“ kameras. skaityti »

LG pristato „LG G Watch“ su „Android Wear“ operacine sistema

„LG Electronics“ (LG) pristato „LG G Watch“ laikrodį, vieną iš pirmųjų įrenginių su „Google“ operacine sistema „Android Wear“, pritaikyta dėvimiems įrenginiams. skaityti »

Brazilijos futbolo stadionas iš saulės pagamina daugiau energijos nei 11 čempionato dalyvių

Vienuolika iš 32 pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių valstybių sugeneruoja mažiau saulės energijos, nei Brazilijos nacionalinis stadionas. skaityti »

Žinutėmis perduodami kvapai – jau realybė!

Amerikos gamtos istorijos muziejus (angl. Museum of Natural History) Manhetene, bendradarbiaudamas su išradėjais profesoriumi David Edwards ir Rachel Field, pademonstravo savo naują kvapų-pranešimų platformą. skaityti »

Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. skaityti »

Eksperimentas patvirtino: žmonių teleportacija įmanoma

Žmonių persikėlimas erdvėje gali tapti realybe, kadangi jokie fizikos dėsniai iš esmės neprieštarauja didelių objektų, įskaitant žmones teleportacijai, teigia mokslininkai. skaityti »

NASA kosminiame „sode“ astronautai sėja pirmąsias daržoves

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dabar dėmesio centre raudonosios salotos. Praėjusią savaitę NASA pranešė apie aktyvuotą augalų auginimo sistemą skriejančioje laboratorijoje. skaityti »

Jau greitai skrydžiai lėktuvu bus valdomi mintimis

Profesorius Florian Holzapfel su mokslininkų komanda vykdydami ES finansuojamą projektą „Brainflight“, tiria būdus, kaip smegenys galėtų kontroliuoti skrydį lėktuvu. skaityti »