JAV kariuomenės sunkvežimiai važiuos be vairuotojų?

Publikuota: 2012 m. gegužės 11 d. penktadienis

Pentagonas pranešė apie išmaniojo karinio sunkvežimio, kuriam nereikia vairuotojo, bandymus.

„iTruck“ pavadintą sunkvežimį galima valdyti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, per išmanųjį telefoną, o šių universalios paskirties sunkvežimių kolona gali savarankiškai pasiekti nurodytą maršruto vietą, rašoma bendrovės „Lockheed Martin“ pranešime.

JAV kariuomenė dabar perka dešimtis tūkstančių naujų karinių sunkvežimių, atsparių šarvuočiams skirtų minų sprogimams. Šie sunkvežimiai per artimiausius 15 metų taps JAV kariuomenės automobilių parko pagrindu. Tačiau Amerikos kariai jau bando ir naujos kartos sunkvežimius, kurie nekels pavojaus vairuotojų sveikatai ir gyvybei, nes bus valdomi nuotoliniu būdu.

Lazeriniais davikliais ir specialia programine įranga aprūpinti „iTruck“ sunkvežimiai greitai išsirikiuoja į koloną aktyvavus vos vieną „CAST“ (Convoy Active Safety Technology) technologijos valdymo mygtuką. CAST algoritmas nuolat tobulinamas: pildomas naujais atakos išvengimo, įvairių kliūčių apvažiavimo ir kitais praktikoje pasitaikančiais veiksmų scenarijais.

„iTruck“ valdymo sistemą galima įdiegti bet kuriame kariniame sunkvežimyje. Taigi į koloną galima sujungti keletą automatizuotų sunkvežimių, kuriuos nuotoliniu būdu valdys vos vienas operatorius, pasislėpęs gerai apsaugotame šarvuotyje. Tais atvejais, kai sunkvežimių vilkstinę atakuoja priešininkas, galima išvengti žmonių aukų.

Kadangi šiuo metu JAV kariuomenė yra užsisakiusi didelį kiekį „Android“ operacinės sistemos valdomų išmaniųjų telefonų, manoma, kad juos bus galima pritaikyti ir „iTruck“ nuotoliniam valdymui.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

JAV kariuomenė ketina pasiūlyti savo kariams taikomųjų programų

JAV kariuomenės vadovybė nusprendė sukurti savo kariams taikomųjų programų, kurias jie galėtų atsiųsti į savo kompiuterius ar išmaniuosius telefonus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »