JAV kariuomenės sunkvežimiai važiuos be vairuotojų?

Publikuota: 2012 m. gegužės 11 d. penktadienis

Pentagonas pranešė apie išmaniojo karinio sunkvežimio, kuriam nereikia vairuotojo, bandymus.

„iTruck“ pavadintą sunkvežimį galima valdyti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, per išmanųjį telefoną, o šių universalios paskirties sunkvežimių kolona gali savarankiškai pasiekti nurodytą maršruto vietą, rašoma bendrovės „Lockheed Martin“ pranešime.

JAV kariuomenė dabar perka dešimtis tūkstančių naujų karinių sunkvežimių, atsparių šarvuočiams skirtų minų sprogimams. Šie sunkvežimiai per artimiausius 15 metų taps JAV kariuomenės automobilių parko pagrindu. Tačiau Amerikos kariai jau bando ir naujos kartos sunkvežimius, kurie nekels pavojaus vairuotojų sveikatai ir gyvybei, nes bus valdomi nuotoliniu būdu.

Lazeriniais davikliais ir specialia programine įranga aprūpinti „iTruck“ sunkvežimiai greitai išsirikiuoja į koloną aktyvavus vos vieną „CAST“ (Convoy Active Safety Technology) technologijos valdymo mygtuką. CAST algoritmas nuolat tobulinamas: pildomas naujais atakos išvengimo, įvairių kliūčių apvažiavimo ir kitais praktikoje pasitaikančiais veiksmų scenarijais.

„iTruck“ valdymo sistemą galima įdiegti bet kuriame kariniame sunkvežimyje. Taigi į koloną galima sujungti keletą automatizuotų sunkvežimių, kuriuos nuotoliniu būdu valdys vos vienas operatorius, pasislėpęs gerai apsaugotame šarvuotyje. Tais atvejais, kai sunkvežimių vilkstinę atakuoja priešininkas, galima išvengti žmonių aukų.

Kadangi šiuo metu JAV kariuomenė yra užsisakiusi didelį kiekį „Android“ operacinės sistemos valdomų išmaniųjų telefonų, manoma, kad juos bus galima pritaikyti ir „iTruck“ nuotoliniam valdymui.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

JAV kariuomenė ketina pasiūlyti savo kariams taikomųjų programų

JAV kariuomenės vadovybė nusprendė sukurti savo kariams taikomųjų programų, kurias jie galėtų atsiųsti į savo kompiuterius ar išmaniuosius telefonus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »