JAV pademonstruotas nuotoliniu būdu valdomas gyvas vabalas

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Klez kompiuterių virusas
Berkeley Universiteto Kalifornijoje (JAV) mokslininkams pavyko atlikti eksperimentą, kurio metu jie radijo bangomis valdė gyvą vabalą raganosį. Tyrinėtojai eksperimento metu siuntė radijo signalus į šešis vabzdžio smegenyse įaugintus elektrodus ir taip valdė jo sparnų ir kai kurių kitų kūno dalių judesius.

Vabalui buvo pritvirtintas signalų priėmimo modulis, kuris priimtus signalus apdorodavo mikroprocesoriumi ir perduodavo elektrodams; be to, gyvūnui sau ant kupros skrydžio metu teko nešti ir įtaisą maitinančią bateriją. Universiteto mokslininkai jau yra atlikę kelis sėkmingus bandymus, kurių metu vabzdžiai buvo valdomi elektriškai, tačiau nuotolinis valdymas išbandytas pirmą kartą. Vabalai raganosiai buvo naudojami dėl jų gebėjimo pakelti iki 3g sveriantį krovinį ir sugebėjo pakilti į orą nepaisant ant jų nugaros pritvirtinto maždaug 1,3g sveriančio modulio.

Kokiu tikslu universitetas atlieka tokius tyrimus? Patys mokslininkai apie tai kol kas per daug neatvirauja, tačiau žinant, kad projektą finansuoja JAV karinių tyrimų organizacija DARPA, rezultatai gali būti skirti kariniams tikslams. Žinoma, išradimą būtų galima pritaikyti ir taikiai. Tam tyrinėtojai planuoja ant vabalo sumontuoti miniatiūrinę videokamerą ir jutiklius – taip ekipuotas vabzdys galėtų dirbti kaip žvalgas pavojingose žmogui vietovėse.

Galutinis mokslininkų tikslas neapsiriboja vien tik vaizdo kameromis ir jutikliais. Vabalai jau turi savo nuosavus „jutiklius“, pavyzdžiui, akis. Be to, energiją jiems tiekia biologinė virškinimo sistema, todėl universitetas tikisi kaip galint daugiau naudos išgauti iš pačio vabalo biologinių sistemų.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »