JAV pademonstruotas nuotoliniu būdu valdomas gyvas vabalas

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Klez kompiuterių virusas
Berkeley Universiteto Kalifornijoje (JAV) mokslininkams pavyko atlikti eksperimentą, kurio metu jie radijo bangomis valdė gyvą vabalą raganosį. Tyrinėtojai eksperimento metu siuntė radijo signalus į šešis vabzdžio smegenyse įaugintus elektrodus ir taip valdė jo sparnų ir kai kurių kitų kūno dalių judesius.

Vabalui buvo pritvirtintas signalų priėmimo modulis, kuris priimtus signalus apdorodavo mikroprocesoriumi ir perduodavo elektrodams; be to, gyvūnui sau ant kupros skrydžio metu teko nešti ir įtaisą maitinančią bateriją. Universiteto mokslininkai jau yra atlikę kelis sėkmingus bandymus, kurių metu vabzdžiai buvo valdomi elektriškai, tačiau nuotolinis valdymas išbandytas pirmą kartą. Vabalai raganosiai buvo naudojami dėl jų gebėjimo pakelti iki 3g sveriantį krovinį ir sugebėjo pakilti į orą nepaisant ant jų nugaros pritvirtinto maždaug 1,3g sveriančio modulio.

Kokiu tikslu universitetas atlieka tokius tyrimus? Patys mokslininkai apie tai kol kas per daug neatvirauja, tačiau žinant, kad projektą finansuoja JAV karinių tyrimų organizacija DARPA, rezultatai gali būti skirti kariniams tikslams. Žinoma, išradimą būtų galima pritaikyti ir taikiai. Tam tyrinėtojai planuoja ant vabalo sumontuoti miniatiūrinę videokamerą ir jutiklius – taip ekipuotas vabzdys galėtų dirbti kaip žvalgas pavojingose žmogui vietovėse.

Galutinis mokslininkų tikslas neapsiriboja vien tik vaizdo kameromis ir jutikliais. Vabalai jau turi savo nuosavus „jutiklius“, pavyzdžiui, akis. Be to, energiją jiems tiekia biologinė virškinimo sistema, todėl universitetas tikisi kaip galint daugiau naudos išgauti iš pačio vabalo biologinių sistemų.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »