JAV pademonstruotas nuotoliniu būdu valdomas gyvas vabalas

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Klez kompiuterių virusas
Berkeley Universiteto Kalifornijoje (JAV) mokslininkams pavyko atlikti eksperimentą, kurio metu jie radijo bangomis valdė gyvą vabalą raganosį. Tyrinėtojai eksperimento metu siuntė radijo signalus į šešis vabzdžio smegenyse įaugintus elektrodus ir taip valdė jo sparnų ir kai kurių kitų kūno dalių judesius.

Vabalui buvo pritvirtintas signalų priėmimo modulis, kuris priimtus signalus apdorodavo mikroprocesoriumi ir perduodavo elektrodams; be to, gyvūnui sau ant kupros skrydžio metu teko nešti ir įtaisą maitinančią bateriją. Universiteto mokslininkai jau yra atlikę kelis sėkmingus bandymus, kurių metu vabzdžiai buvo valdomi elektriškai, tačiau nuotolinis valdymas išbandytas pirmą kartą. Vabalai raganosiai buvo naudojami dėl jų gebėjimo pakelti iki 3g sveriantį krovinį ir sugebėjo pakilti į orą nepaisant ant jų nugaros pritvirtinto maždaug 1,3g sveriančio modulio.

Kokiu tikslu universitetas atlieka tokius tyrimus? Patys mokslininkai apie tai kol kas per daug neatvirauja, tačiau žinant, kad projektą finansuoja JAV karinių tyrimų organizacija DARPA, rezultatai gali būti skirti kariniams tikslams. Žinoma, išradimą būtų galima pritaikyti ir taikiai. Tam tyrinėtojai planuoja ant vabalo sumontuoti miniatiūrinę videokamerą ir jutiklius – taip ekipuotas vabzdys galėtų dirbti kaip žvalgas pavojingose žmogui vietovėse.

Galutinis mokslininkų tikslas neapsiriboja vien tik vaizdo kameromis ir jutikliais. Vabalai jau turi savo nuosavus „jutiklius“, pavyzdžiui, akis. Be to, energiją jiems tiekia biologinė virškinimo sistema, todėl universitetas tikisi kaip galint daugiau naudos išgauti iš pačio vabalo biologinių sistemų.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »