Japonai stenografistus pakeis robotais

Publikuota: 2010 m. liepos 9 d. penktadienis

Klavišai

Šaltinis: www.itbaze.lt

Stenografija po truputį išstumiama į praeitį. Panašu, kad artimiausiu metu tokios specialybės poreikio apskritai nebeliks, nes jau netoli ta diena, kai stenografistus pakeis aukštųjų technologijų įrenginiai.

Japonų telekomunikacijos gigantas „NTT“ kuria specialų įrenginį diskusijų ir susitikimų su dideliu kiekiu dalyvių transkribavimui realiuoju laiku, rašo „CrunchGear“. Šiandien jau pagamintas vienas tokio aparato prototipas, turintis dvi kameras su „žuvies akies“ objektyvais ir aštuonis mikrofonus. Įrenginys turi nustatyti, kas ir ką pasakė.

Naujos technologijos veikimas dar nėra visiškai aiškus. Panašu, kad kalbančio žmogaus padėtis nustatoma atsižvelgiant į tai, kaip greitai jo balsas pasiekia mikrofoną, o asmenybė – padedama kamerų. „NTT“ specialistai teigia, kad skirtingai nuo kitų informacijos transkribavimo technologijų šis įrenginys gali nustatyti ir konspektuoti didelio kiekio žmonių kalbą dalykiniame susitikime arba konferencijoje.

Garsas patenka į mikrofoną, o speciali sistema atpažįsta balsą, ir viskas, kas kalbama, virsta spausdintais dokumentais. Manoma, kad įrenginys galės nustatyti net kalbančiųjų emocijas (kameromis ir, tikėtina, pagal balso intonaciją) – jos taip pat pateks į dokumentą. Tai padės perduoti susitikimų arba konferencijų atmosferą.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »