Japonai stenografistus pakeis robotais

Publikuota: 2010 m. liepos 9 d. penktadienis

Klavišai

Šaltinis: www.itbaze.lt

Stenografija po truputį išstumiama į praeitį. Panašu, kad artimiausiu metu tokios specialybės poreikio apskritai nebeliks, nes jau netoli ta diena, kai stenografistus pakeis aukštųjų technologijų įrenginiai.

Japonų telekomunikacijos gigantas „NTT“ kuria specialų įrenginį diskusijų ir susitikimų su dideliu kiekiu dalyvių transkribavimui realiuoju laiku, rašo „CrunchGear“. Šiandien jau pagamintas vienas tokio aparato prototipas, turintis dvi kameras su „žuvies akies“ objektyvais ir aštuonis mikrofonus. Įrenginys turi nustatyti, kas ir ką pasakė.

Naujos technologijos veikimas dar nėra visiškai aiškus. Panašu, kad kalbančio žmogaus padėtis nustatoma atsižvelgiant į tai, kaip greitai jo balsas pasiekia mikrofoną, o asmenybė – padedama kamerų. „NTT“ specialistai teigia, kad skirtingai nuo kitų informacijos transkribavimo technologijų šis įrenginys gali nustatyti ir konspektuoti didelio kiekio žmonių kalbą dalykiniame susitikime arba konferencijoje.

Garsas patenka į mikrofoną, o speciali sistema atpažįsta balsą, ir viskas, kas kalbama, virsta spausdintais dokumentais. Manoma, kad įrenginys galės nustatyti net kalbančiųjų emocijas (kameromis ir, tikėtina, pagal balso intonaciją) – jos taip pat pateks į dokumentą. Tai padės perduoti susitikimų arba konferencijų atmosferą.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »