Japonijoje koncertuos „vitrualus“ orkestras iš... 64 garsiakalbių

Publikuota: 2008 m. spalio 21 d. antradienis

Šaukimas
Įvairūs gamintojai dažnai bando įrodyti, kad jų gaminama muzikos aparatūra nenusileidžia gyvam garsui. Tačiau Japonijos kompanija „Lead Sound“ atkuriamo garso kokybės sąvoką nutarė kiek pastūmėti į priekį. Jos sukurtas virtualus orkestras „Sympho Canvas“ susideda iš 64 garsiakalbių, išdėliotų salėje analogiška tvarka instrumentų padėčiai tikruose orkestruose.

Kiekvienam garsiakalbiui priskirtas atskiro instrumento garso takelis. Keturi garsiakalbiai skirti žmonių balsams, o jei lieka perteklinių garsiakalbių, visi jie panaudojami sukuriant papildomus erdvinio garso efektus. Styginiams, pučiamiesiems, mušamiesiems instrumentams ir balsui skirta 50 garsiakalbių; 6 žemo dažnio garsiakalbiai skirti vien tik žemiems dažniams, o aštuoni papildomi garsiakalbiai – keturi lubose ir keturi šoninėse sienose sukuria „atsispindinčius garsus“.

Techniniu požiūriu tai galima vertinti kaip kokybišką 64 kanalų elektroninę erdvinio garso sistemą. Gamintojas „Sympho Canvas“ koncertus planuoja pradėti rengti jau šią savaitę – visi jie bus organizuojami Kawasaki (Japonija) įsikūrusiama Kanagawa Mokslo Parke. Norintys pasiklausyti koncerto galės laisvai keisti savo vietą visoje salėje – taip siekiama leisti žmonėms patirti garso subtilumus iš bet kurio pageidaujamo taško.

Gali kilti natūralus klausimas – iš kur kompanija gavo tiek daug diskretinių instrumentų garso įrašų? Jei galvojate, jog tam reiktų labai daug pinigų, tinkamų patalpų ir geros garso įrašymo įrangos, kuria būtų įrašomos atskirais instrumentais atliekamos partijos, jūs būtumėte teisūs. Tačiau „Lead Sound“ išsisuko gerokai paprasčiau – garsą užrašė natomis ir sugeneravo kompiuteriu. Tiesa, norint išgauti individualių instrumentų harmonines charakteristikas prireikė papildomo apdorojimo, nes kompiuteriu sugeneruojami tik baziniai garso tonai. Tiesa, balso įrašai padaryti dainuojant tikriems žmonėms.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »