Japonijoje koncertuos „vitrualus“ orkestras iš... 64 garsiakalbių

Publikuota: 2008 m. spalio 21 d. antradienis

Šaukimas
Įvairūs gamintojai dažnai bando įrodyti, kad jų gaminama muzikos aparatūra nenusileidžia gyvam garsui. Tačiau Japonijos kompanija „Lead Sound“ atkuriamo garso kokybės sąvoką nutarė kiek pastūmėti į priekį. Jos sukurtas virtualus orkestras „Sympho Canvas“ susideda iš 64 garsiakalbių, išdėliotų salėje analogiška tvarka instrumentų padėčiai tikruose orkestruose.

Kiekvienam garsiakalbiui priskirtas atskiro instrumento garso takelis. Keturi garsiakalbiai skirti žmonių balsams, o jei lieka perteklinių garsiakalbių, visi jie panaudojami sukuriant papildomus erdvinio garso efektus. Styginiams, pučiamiesiems, mušamiesiems instrumentams ir balsui skirta 50 garsiakalbių; 6 žemo dažnio garsiakalbiai skirti vien tik žemiems dažniams, o aštuoni papildomi garsiakalbiai – keturi lubose ir keturi šoninėse sienose sukuria „atsispindinčius garsus“.

Techniniu požiūriu tai galima vertinti kaip kokybišką 64 kanalų elektroninę erdvinio garso sistemą. Gamintojas „Sympho Canvas“ koncertus planuoja pradėti rengti jau šią savaitę – visi jie bus organizuojami Kawasaki (Japonija) įsikūrusiama Kanagawa Mokslo Parke. Norintys pasiklausyti koncerto galės laisvai keisti savo vietą visoje salėje – taip siekiama leisti žmonėms patirti garso subtilumus iš bet kurio pageidaujamo taško.

Gali kilti natūralus klausimas – iš kur kompanija gavo tiek daug diskretinių instrumentų garso įrašų? Jei galvojate, jog tam reiktų labai daug pinigų, tinkamų patalpų ir geros garso įrašymo įrangos, kuria būtų įrašomos atskirais instrumentais atliekamos partijos, jūs būtumėte teisūs. Tačiau „Lead Sound“ išsisuko gerokai paprasčiau – garsą užrašė natomis ir sugeneravo kompiuteriu. Tiesa, norint išgauti individualių instrumentų harmonines charakteristikas prireikė papildomo apdorojimo, nes kompiuteriu sugeneruojami tik baziniai garso tonai. Tiesa, balso įrašai padaryti dainuojant tikriems žmonėms.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »