Japonijos pradinėje mokykloje pamokas ves robotas

Publikuota: 2009 m. kovo 12 d. ketvirtadienis

Pamoka
Saya vardu pramintas robotas turėtų tapti pirmuoju pasaulyje robotu-mokytoju. Jį Japonijos mokslininkai kūrė 15 metų, o pirmieji jo bandymai vienoje pradinėje Tokijo mokykloje turėtų prasidėti jau netrukus.

Moters išvaizdą turinti Saya sugeba kalbėti skirtingomis kalbomis, gali patikrinti, ar visi mokiniai susirinkę, klasei pateikti užduotis ir imituoti įvairias veido išraiškas – įskaitant pyktį. Pastarąją galimybę užtikrina po lateksiniu veidu slypintys 18 elektrinių motorų.

Humanoidinis robotas yra visuotinės Japonijos tendencijos tąsa, kuria siekiama mechanizuoti ir robotizuoti įvairiausių sričių darbus – šalies populiacija sparčiai sensta ir gan pagrįstai rūpinamasi, kas jos gyventojus išlaikys kai jie sulauks pensijinio amžiaus. Statistikai teigia, kad po septynerių metų vienas iš keturių japonų bus vyresnis nei 65 metų. Naujovės kūrėjas Tokijo Universiteto profesorius Hiroshi Kobayashi prie roboto kūrimo praleido 15 metų ir jis yra naujausias pavyzdys, demonstruojantis robotų plitimą į kiekvieną japonų gyvenimo sritį. Jie jau reguliuoja eismą, naudojami reklamai ir reprezentacijai, o atskiri modeliai netgi yra skirti žmonėms, sergantiems Alzheimer'io liga. Japonijos vyriausybė jau yra pareiškusi, kad ji pageidauja, kad iki 2015 metų kiekviena šeima turėtų nuosavą robotą.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »