Japonijos pradinėje mokykloje pamokas ves robotas

Publikuota: 2009 m. kovo 12 d. ketvirtadienis

Pamoka
Saya vardu pramintas robotas turėtų tapti pirmuoju pasaulyje robotu-mokytoju. Jį Japonijos mokslininkai kūrė 15 metų, o pirmieji jo bandymai vienoje pradinėje Tokijo mokykloje turėtų prasidėti jau netrukus.

Moters išvaizdą turinti Saya sugeba kalbėti skirtingomis kalbomis, gali patikrinti, ar visi mokiniai susirinkę, klasei pateikti užduotis ir imituoti įvairias veido išraiškas – įskaitant pyktį. Pastarąją galimybę užtikrina po lateksiniu veidu slypintys 18 elektrinių motorų.

Humanoidinis robotas yra visuotinės Japonijos tendencijos tąsa, kuria siekiama mechanizuoti ir robotizuoti įvairiausių sričių darbus – šalies populiacija sparčiai sensta ir gan pagrįstai rūpinamasi, kas jos gyventojus išlaikys kai jie sulauks pensijinio amžiaus. Statistikai teigia, kad po septynerių metų vienas iš keturių japonų bus vyresnis nei 65 metų. Naujovės kūrėjas Tokijo Universiteto profesorius Hiroshi Kobayashi prie roboto kūrimo praleido 15 metų ir jis yra naujausias pavyzdys, demonstruojantis robotų plitimą į kiekvieną japonų gyvenimo sritį. Jie jau reguliuoja eismą, naudojami reklamai ir reprezentacijai, o atskiri modeliai netgi yra skirti žmonėms, sergantiems Alzheimer'io liga. Japonijos vyriausybė jau yra pareiškusi, kad ji pageidauja, kad iki 2015 metų kiekviena šeima turėtų nuosavą robotą.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »