Japonijos pradinėje mokykloje pamokas ves robotas

Publikuota: 2009 m. kovo 12 d. ketvirtadienis

Pamoka
Saya vardu pramintas robotas turėtų tapti pirmuoju pasaulyje robotu-mokytoju. Jį Japonijos mokslininkai kūrė 15 metų, o pirmieji jo bandymai vienoje pradinėje Tokijo mokykloje turėtų prasidėti jau netrukus.

Moters išvaizdą turinti Saya sugeba kalbėti skirtingomis kalbomis, gali patikrinti, ar visi mokiniai susirinkę, klasei pateikti užduotis ir imituoti įvairias veido išraiškas – įskaitant pyktį. Pastarąją galimybę užtikrina po lateksiniu veidu slypintys 18 elektrinių motorų.

Humanoidinis robotas yra visuotinės Japonijos tendencijos tąsa, kuria siekiama mechanizuoti ir robotizuoti įvairiausių sričių darbus – šalies populiacija sparčiai sensta ir gan pagrįstai rūpinamasi, kas jos gyventojus išlaikys kai jie sulauks pensijinio amžiaus. Statistikai teigia, kad po septynerių metų vienas iš keturių japonų bus vyresnis nei 65 metų. Naujovės kūrėjas Tokijo Universiteto profesorius Hiroshi Kobayashi prie roboto kūrimo praleido 15 metų ir jis yra naujausias pavyzdys, demonstruojantis robotų plitimą į kiekvieną japonų gyvenimo sritį. Jie jau reguliuoja eismą, naudojami reklamai ir reprezentacijai, o atskiri modeliai netgi yra skirti žmonėms, sergantiems Alzheimer'io liga. Japonijos vyriausybė jau yra pareiškusi, kad ji pageidauja, kad iki 2015 metų kiekviena šeima turėtų nuosavą robotą.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »