Jonas iš „Dangaus“: „Lietuvos istorijos nevalia ištrinti iš atminties“

Publikuota: 2007 m. sausio 25 d. ketvirtadienis

 

Jonas iš realybės šou „Dangus“
Jonas iš realybės šou „Dangus“

Liaudies dainų globėja Veronika Povilionienė ne tik virpina širdis liaudiškomis dainomis, bet ir randa laiko švietėjiškai veiklai. Šiuo metu rengiamas projektas jaunimui rezistencijos tema, prie kurios prisijungs tokie dainininkai kaip Jonas, Rasa bei Svaras.

Atlikėjas Jonas džiaugiasi turintis garbės dalyvauti tokiame projekte. „Kai su Rasa išleidome pop folk albumą “Saulala raudona„, tekdavo dažnai koncertuoti su Veronika, kartu dalyvaudavome folkloro renginiuose. “Tokios edukacinės akcijos yra tikrai reikalingos. Rezistencinio pobūdžio dainos – tai istorijos atminimas, kurio neištrinsi iš atminties „, – pasakojo neseniai savo solinį albumą “Savas. Nesvetimas„ išleidęs atlikėjas Jonas. Buvo kaip buvo, ir būtų neetiška tautos ir valstybės atžvilgiu tai pamiršti. Ar sudomins tai jaunimą? Viskas priklauso nuo pateikimo, aranžuotės, motyvacijos. Didelės įtakos turi žmonės, dalyvaujantys šiame projekte. Asmeniškai man dalyvauti labai įdomu – visada tikiu tuo, ką darau ir tai, kas man prie širdies.“

Projektas sudarytas iš  knygelės su mokinių piešiniais ir rašinėliais, bei muzikinio 15 – 20 dainų kompaktinio disko, kuriame dainas atliks Jonas, Rasa, Svaras, V.Povilionienė. Planuojamas knygelės / kompakto tiražas apie 4 tūkstančiai vienetų. Knygelė nebus pardavinėjama – tai labdara mokykloms. Projekto idėja – padovanoti  kiekviena mokyklai bent po vieną tokią knygelę.

Kaip teigia projekto globėja V.Povilionienė – „Tiesiog norisi sukurti rezistencijos tema tokį edukacinį projektą, kad dainos būtų klausomos jaunimo. Ar tai įmanoma? Viskas įmanoma, reikia tik atrasti formą.“


Šaltinis: „Muzikinė partija“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »