Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje.

Pasak paviljono kuratorių „Francesco Urbano Ragazzi“, J. Mekas pradėjo eksperimentuoti su naujomis audiovizualinėmis formomis internete dar 2006 m., todėl jis yra pirmoji šiuolaikinio meno žvaigždė internete.

Jono Meko kūrybą pristatantis projektas susideda iš dviejų erdvių ir specialios svetainės. Bendradarbiaujant su „Zuecca projects“, interneto sakmė pristato ne tik virtualų, bet ir fizinį ženklą mieste – paroda veiks Palazzo Foscari Contarini, XVI a. didikų rezidencijoje, žvelgiančioje į Didįjį kanalą bei Spazio Ridotto, vos už 100 metrų nuo San Marco aikštės Venecijoje.

Palazzo Foscari Contarini yra simboliška erdvė, joje veikia pirmasis Venecijoje „Burger King“ restoranas, čia bus atidaryta trijų intervencijų paroda, reprezentuojanti Jono Meko kūrybą internete. Duetas „Francesco Urbano Ragazzi“ pasirinko šią vietą kaip interneto metaforą tarp epochų ir medžiagų, istorijos ir prekybos, farso ir autentiškumo, elementų, kurie apibūdina santykius virtualioje erdvėje. Greitojo maisto restoranas istoriniuose rūmuose – netipiška ekspozicinė erdvė, joje inkorporuotos garso ir vaizdo instaliacijos įsilies į aplinką ir ją virtualiai transformuos.

Net septynis mėnesius parodoje „Burger King“ restorane bus nuolat rodomi ir nematyti Jono Meko kadrai, todėl čia susipins meno visuomenės ir restorano lankytojų trajektorijos. O Calle del Ridotto, visai šalia San Marco aikštės, atidarymo proga vyks bemiegė naktis – tęstinė vieša nematytų Jono Meko filmų transliacija. Šios dvi vietos, du parodos skyriai, sujungti Didžiuoju  kanalu, Venecijoje papasakos apie amžiną interneto erdvę, kurioje mes pradėjome gyventi tarp greitai ir lėtai. Pasakojimą pratęs interneto svetainė www.internetsaga.com.

Specialiai bienalei buvo sukurtas ne tik skaitmeninę kultūrą atspindintis paviljonas, bet ir atidarymo renginiai. Jonas Mekas pasirinktas kaip centrinė pasakojimo figūra, apimanti laikotarpį prieš ir po interneto. Dar 1960 metais įkūręs „New American Cinema“  ir „Anthology Film Archives“, šis Lietuvos ir Amerikos menininkas niekada nenustojo eksperimentuoti, o 2006 jis sukūrė vaizdo dienoraštį internete, kuris šiuo metu susideda iš daugiau nei 500 trumpametražių filmų.

Atidarymas – gegužės 6 d. 19.00 val. adresu Palazzo Foscari Contarini, S. Croce 745/A, Venecija, paroda veiks iki lapkričio 22 d.

Gegužės 7 d. nuo 22.30 val. – bemiegė naktis su poetine Jono Meko deklaracija, adresu Calle del Ridotto, San Marco 1835, Venecijoje.

Projekto kuratoriai – „Francesco Urbano Ragazzi“, projektas vykdomas, bendradarbiaujant su LR kultūros atašė Italijoje ir Lietuvos kultūros institutu.

Šaltinis: kamane.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »