Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje.

Pasak paviljono kuratorių „Francesco Urbano Ragazzi“, J. Mekas pradėjo eksperimentuoti su naujomis audiovizualinėmis formomis internete dar 2006 m., todėl jis yra pirmoji šiuolaikinio meno žvaigždė internete.

Jono Meko kūrybą pristatantis projektas susideda iš dviejų erdvių ir specialios svetainės. Bendradarbiaujant su „Zuecca projects“, interneto sakmė pristato ne tik virtualų, bet ir fizinį ženklą mieste – paroda veiks Palazzo Foscari Contarini, XVI a. didikų rezidencijoje, žvelgiančioje į Didįjį kanalą bei Spazio Ridotto, vos už 100 metrų nuo San Marco aikštės Venecijoje.

Palazzo Foscari Contarini yra simboliška erdvė, joje veikia pirmasis Venecijoje „Burger King“ restoranas, čia bus atidaryta trijų intervencijų paroda, reprezentuojanti Jono Meko kūrybą internete. Duetas „Francesco Urbano Ragazzi“ pasirinko šią vietą kaip interneto metaforą tarp epochų ir medžiagų, istorijos ir prekybos, farso ir autentiškumo, elementų, kurie apibūdina santykius virtualioje erdvėje. Greitojo maisto restoranas istoriniuose rūmuose – netipiška ekspozicinė erdvė, joje inkorporuotos garso ir vaizdo instaliacijos įsilies į aplinką ir ją virtualiai transformuos.

Net septynis mėnesius parodoje „Burger King“ restorane bus nuolat rodomi ir nematyti Jono Meko kadrai, todėl čia susipins meno visuomenės ir restorano lankytojų trajektorijos. O Calle del Ridotto, visai šalia San Marco aikštės, atidarymo proga vyks bemiegė naktis – tęstinė vieša nematytų Jono Meko filmų transliacija. Šios dvi vietos, du parodos skyriai, sujungti Didžiuoju  kanalu, Venecijoje papasakos apie amžiną interneto erdvę, kurioje mes pradėjome gyventi tarp greitai ir lėtai. Pasakojimą pratęs interneto svetainė www.internetsaga.com.

Specialiai bienalei buvo sukurtas ne tik skaitmeninę kultūrą atspindintis paviljonas, bet ir atidarymo renginiai. Jonas Mekas pasirinktas kaip centrinė pasakojimo figūra, apimanti laikotarpį prieš ir po interneto. Dar 1960 metais įkūręs „New American Cinema“  ir „Anthology Film Archives“, šis Lietuvos ir Amerikos menininkas niekada nenustojo eksperimentuoti, o 2006 jis sukūrė vaizdo dienoraštį internete, kuris šiuo metu susideda iš daugiau nei 500 trumpametražių filmų.

Atidarymas – gegužės 6 d. 19.00 val. adresu Palazzo Foscari Contarini, S. Croce 745/A, Venecija, paroda veiks iki lapkričio 22 d.

Gegužės 7 d. nuo 22.30 val. – bemiegė naktis su poetine Jono Meko deklaracija, adresu Calle del Ridotto, San Marco 1835, Venecijoje.

Projekto kuratoriai – „Francesco Urbano Ragazzi“, projektas vykdomas, bendradarbiaujant su LR kultūros atašė Italijoje ir Lietuvos kultūros institutu.

Šaltinis: kamane.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »