Jungtinės Tautos perspėja dėl klimato pokyčių

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Potvynio vandens apsemtas Austrijos kaimas
Potvynio vandens apsemtas Austrijos kaimas
Uraganai, tropinės audros Atlanto vandenyne ir potvyniai Indijoje įspėja, kad pasaulio klimato pokyčiai gali sukelti dar rimtesnių ir skaudesnių gamtos anomalijų, pareiškė Jungtinių Tautų aplinkosaugos programos (UNEP) vadovas Achimas Steineris.

„Šie gamtos kataklizmai atspindi klimato pokyčius, kurie atitinka JT Tarpvyriausybinės klimato kaitos grupės (IPCC) ekspertų prognozes“, – sakė A. Steineris.

„Šiuo metu stebime tropinių ciklonų ir uraganų Atlanto vandenyne ir potvynių Indijoje sezoną ir turime rimtą pagrindą nerimauti, kad IPCC prognozės išsipildys“, – pažymėjo UNEP vadovas.

A. Steineris ypač pabrėžė, kaip svarbu iki 2009 m. pabaigos pasirašyti naująjį JT paktą dėl kovos su klimato pokyčiais.

Gamtos stichijos ne tik nusineša daug gyvybių ir sukelia daug kančių, bet ir padaro didžiulę žalą ekonomikai. Draudimo kompanijos „Munich Re“ duomenimis, ekonominiai nuostoliai, patirti dėl gamtos kataklizmų, pirmąjį šių metų pusmetį siekė apie 50 mlrd. JAV dolerių.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »