KTU rungsis „protingieji“ robotai dėl 9 000 eurų prizo

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto Studentų miestelį (tarp Elektronikos ir Statybos rūmų, Studentų g.) gegužės 3 d. 13 val. užvaldys autonominiai robotai, nes tuo metu vyks pasaulinio lygio varžybos „Robotų intelektas“.

„Šiomis varžybomis siekiame ir patys tobulėti, ir skatiname tai daryti kitus, rodome pavyzdį ir vaikams, ir jauniesiems kūrėjams, juk autonominis robotas – tai aukšto lygio intelektualus produktas, reikalaujantis gerai išmanyti įvairias technologijas,“ – teigė KTU Studentų mokslinės draugijos pirmininkas Tomas Proscevičius.

Varžybose net 12 užsiregistravusių komandų pristatys autonominius (t. y. žmogaus nevaldomas technologines sistemas) robotus, kurie varžysis dėl 9000 ir 500 eurų prizų. Atvyks dalyviai ir iš užsienio šalių – Slovėnijos ir Lenkijos. Be jų, Lietuvai atstovaus Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, KTU gimnazijos, KTU ir KTU Panevėžio instituto robotų kūrėjų komandos.

Varžybos „Robotų intelektas“ rengiamos antrą kartą. Pernykštis autonominių robotų sambūris sulaukė didelio dalyvių ir žiūrovų susidomėjimo, nors nė vienas robotas nepasiekė tikslo. Arčiausiai jo buvo Estijos komandos robotas. Vis dėlto varžybomis buvo susidomėję ir Japonijos, Indijos, Vokietijos šalių jaunieji robotikos specialistai.

Šiemet autonominiai robotai turės atlikti tą pačią užduotį – nuvažiuoti tam tikrą atstumą iki padėto „aukso maišo“ ir jį atgabenti į starto vietą. Tai atlikusio roboto komandai atiteks 9000 eurų.

„Tai sudėtinga inžinerinė ir techninė užduotis, – sakė varžybų organizatorius T. Proscevičius. – Juk dalyvių komandos sukonstruotas autonominis mobilus robotas iš starto aikštelės turi judėti keliu su kliūčių ruožais ir specialiais apribojimais, paieškos lauko link, surasti ir parvežti “aukso maišą„ atgal į starto vietą. Robotas turi veikti visiškai autonomiškai, negali būti valdomas nuotoliniu būdu“.

Be pagrindinės varžybų dalies, robotai varžysis ir linijos sekimo, kamuoliuko gabenimo ir labirinto rungtyse.

Krašto apsaugos ministerijos robotas išminuotojas, bus demonstruojamas KTU jaunųjų mokslininkų sukurtas autonominis neįgaliojo vežimėlis, bus pasirengęs priimti lankytojus „One“ nuotykių parkas.

Renginį baigs įspūdingas „Ultraviolet šou“.

Gegužės 3 d. kartu su varžybomis „Robotų intelektas“ KTU Elektronikos rūmuose vyks KTU jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »