KTU rungsis „protingieji“ robotai dėl 9 000 eurų prizo

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto Studentų miestelį (tarp Elektronikos ir Statybos rūmų, Studentų g.) gegužės 3 d. 13 val. užvaldys autonominiai robotai, nes tuo metu vyks pasaulinio lygio varžybos „Robotų intelektas“.

„Šiomis varžybomis siekiame ir patys tobulėti, ir skatiname tai daryti kitus, rodome pavyzdį ir vaikams, ir jauniesiems kūrėjams, juk autonominis robotas – tai aukšto lygio intelektualus produktas, reikalaujantis gerai išmanyti įvairias technologijas,“ – teigė KTU Studentų mokslinės draugijos pirmininkas Tomas Proscevičius.

Varžybose net 12 užsiregistravusių komandų pristatys autonominius (t. y. žmogaus nevaldomas technologines sistemas) robotus, kurie varžysis dėl 9000 ir 500 eurų prizų. Atvyks dalyviai ir iš užsienio šalių – Slovėnijos ir Lenkijos. Be jų, Lietuvai atstovaus Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, KTU gimnazijos, KTU ir KTU Panevėžio instituto robotų kūrėjų komandos.

Varžybos „Robotų intelektas“ rengiamos antrą kartą. Pernykštis autonominių robotų sambūris sulaukė didelio dalyvių ir žiūrovų susidomėjimo, nors nė vienas robotas nepasiekė tikslo. Arčiausiai jo buvo Estijos komandos robotas. Vis dėlto varžybomis buvo susidomėję ir Japonijos, Indijos, Vokietijos šalių jaunieji robotikos specialistai.

Šiemet autonominiai robotai turės atlikti tą pačią užduotį – nuvažiuoti tam tikrą atstumą iki padėto „aukso maišo“ ir jį atgabenti į starto vietą. Tai atlikusio roboto komandai atiteks 9000 eurų.

„Tai sudėtinga inžinerinė ir techninė užduotis, – sakė varžybų organizatorius T. Proscevičius. – Juk dalyvių komandos sukonstruotas autonominis mobilus robotas iš starto aikštelės turi judėti keliu su kliūčių ruožais ir specialiais apribojimais, paieškos lauko link, surasti ir parvežti “aukso maišą„ atgal į starto vietą. Robotas turi veikti visiškai autonomiškai, negali būti valdomas nuotoliniu būdu“.

Be pagrindinės varžybų dalies, robotai varžysis ir linijos sekimo, kamuoliuko gabenimo ir labirinto rungtyse.

Krašto apsaugos ministerijos robotas išminuotojas, bus demonstruojamas KTU jaunųjų mokslininkų sukurtas autonominis neįgaliojo vežimėlis, bus pasirengęs priimti lankytojus „One“ nuotykių parkas.

Renginį baigs įspūdingas „Ultraviolet šou“.

Gegužės 3 d. kartu su varžybomis „Robotų intelektas“ KTU Elektronikos rūmuose vyks KTU jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »