KTU rungsis „protingieji“ robotai dėl 9 000 eurų prizo

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto Studentų miestelį (tarp Elektronikos ir Statybos rūmų, Studentų g.) gegužės 3 d. 13 val. užvaldys autonominiai robotai, nes tuo metu vyks pasaulinio lygio varžybos „Robotų intelektas“.

„Šiomis varžybomis siekiame ir patys tobulėti, ir skatiname tai daryti kitus, rodome pavyzdį ir vaikams, ir jauniesiems kūrėjams, juk autonominis robotas – tai aukšto lygio intelektualus produktas, reikalaujantis gerai išmanyti įvairias technologijas,“ – teigė KTU Studentų mokslinės draugijos pirmininkas Tomas Proscevičius.

Varžybose net 12 užsiregistravusių komandų pristatys autonominius (t. y. žmogaus nevaldomas technologines sistemas) robotus, kurie varžysis dėl 9000 ir 500 eurų prizų. Atvyks dalyviai ir iš užsienio šalių – Slovėnijos ir Lenkijos. Be jų, Lietuvai atstovaus Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, KTU gimnazijos, KTU ir KTU Panevėžio instituto robotų kūrėjų komandos.

Varžybos „Robotų intelektas“ rengiamos antrą kartą. Pernykštis autonominių robotų sambūris sulaukė didelio dalyvių ir žiūrovų susidomėjimo, nors nė vienas robotas nepasiekė tikslo. Arčiausiai jo buvo Estijos komandos robotas. Vis dėlto varžybomis buvo susidomėję ir Japonijos, Indijos, Vokietijos šalių jaunieji robotikos specialistai.

Šiemet autonominiai robotai turės atlikti tą pačią užduotį – nuvažiuoti tam tikrą atstumą iki padėto „aukso maišo“ ir jį atgabenti į starto vietą. Tai atlikusio roboto komandai atiteks 9000 eurų.

„Tai sudėtinga inžinerinė ir techninė užduotis, – sakė varžybų organizatorius T. Proscevičius. – Juk dalyvių komandos sukonstruotas autonominis mobilus robotas iš starto aikštelės turi judėti keliu su kliūčių ruožais ir specialiais apribojimais, paieškos lauko link, surasti ir parvežti “aukso maišą„ atgal į starto vietą. Robotas turi veikti visiškai autonomiškai, negali būti valdomas nuotoliniu būdu“.

Be pagrindinės varžybų dalies, robotai varžysis ir linijos sekimo, kamuoliuko gabenimo ir labirinto rungtyse.

Krašto apsaugos ministerijos robotas išminuotojas, bus demonstruojamas KTU jaunųjų mokslininkų sukurtas autonominis neįgaliojo vežimėlis, bus pasirengęs priimti lankytojus „One“ nuotykių parkas.

Renginį baigs įspūdingas „Ultraviolet šou“.

Gegužės 3 d. kartu su varžybomis „Robotų intelektas“ KTU Elektronikos rūmuose vyks KTU jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »