KTU rungsis „protingieji“ robotai dėl 9 000 eurų prizo

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto Studentų miestelį (tarp Elektronikos ir Statybos rūmų, Studentų g.) gegužės 3 d. 13 val. užvaldys autonominiai robotai, nes tuo metu vyks pasaulinio lygio varžybos „Robotų intelektas“.

„Šiomis varžybomis siekiame ir patys tobulėti, ir skatiname tai daryti kitus, rodome pavyzdį ir vaikams, ir jauniesiems kūrėjams, juk autonominis robotas – tai aukšto lygio intelektualus produktas, reikalaujantis gerai išmanyti įvairias technologijas,“ – teigė KTU Studentų mokslinės draugijos pirmininkas Tomas Proscevičius.

Varžybose net 12 užsiregistravusių komandų pristatys autonominius (t. y. žmogaus nevaldomas technologines sistemas) robotus, kurie varžysis dėl 9000 ir 500 eurų prizų. Atvyks dalyviai ir iš užsienio šalių – Slovėnijos ir Lenkijos. Be jų, Lietuvai atstovaus Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, KTU gimnazijos, KTU ir KTU Panevėžio instituto robotų kūrėjų komandos.

Varžybos „Robotų intelektas“ rengiamos antrą kartą. Pernykštis autonominių robotų sambūris sulaukė didelio dalyvių ir žiūrovų susidomėjimo, nors nė vienas robotas nepasiekė tikslo. Arčiausiai jo buvo Estijos komandos robotas. Vis dėlto varžybomis buvo susidomėję ir Japonijos, Indijos, Vokietijos šalių jaunieji robotikos specialistai.

Šiemet autonominiai robotai turės atlikti tą pačią užduotį – nuvažiuoti tam tikrą atstumą iki padėto „aukso maišo“ ir jį atgabenti į starto vietą. Tai atlikusio roboto komandai atiteks 9000 eurų.

„Tai sudėtinga inžinerinė ir techninė užduotis, – sakė varžybų organizatorius T. Proscevičius. – Juk dalyvių komandos sukonstruotas autonominis mobilus robotas iš starto aikštelės turi judėti keliu su kliūčių ruožais ir specialiais apribojimais, paieškos lauko link, surasti ir parvežti “aukso maišą„ atgal į starto vietą. Robotas turi veikti visiškai autonomiškai, negali būti valdomas nuotoliniu būdu“.

Be pagrindinės varžybų dalies, robotai varžysis ir linijos sekimo, kamuoliuko gabenimo ir labirinto rungtyse.

Krašto apsaugos ministerijos robotas išminuotojas, bus demonstruojamas KTU jaunųjų mokslininkų sukurtas autonominis neįgaliojo vežimėlis, bus pasirengęs priimti lankytojus „One“ nuotykių parkas.

Renginį baigs įspūdingas „Ultraviolet šou“.

Gegužės 3 d. kartu su varžybomis „Robotų intelektas“ KTU Elektronikos rūmuose vyks KTU jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »