Ką daryti, jei jūsų ir antrosios pusės politinės pažiūros nesutampa?

Publikuota: 2008 m. lapkričio 4 d. antradienis

Skyrybos
JAV prezidento rinkimų įtampa pasiekė savo kulminaciją. Atrodo, kad visi aplink jus tik ir dėsto savo skirtingas nuomones apie kandidatus bei ideologines nuostatas. Jūsų pažiūrų neatitinkantys subjektyvūs kitų žmonių vertinimai gali sukelti ir pyktį. Kaip reikėtų elgtis, jei tokia konfliktinė situacija kiltų tarp jūsų ir jūsų antrosios pusės?

CNN pateikia devynis patarimus, kaip lapkričio 4  d. išvengti tokių nemalonių situacijų su mylimu žmogumi:

1. Įsivaizduokite tokią situaciją: Vienam iš jūsų ši tema nė kiek neaktuali, tuo tarpu kitam tai turi didelę reikšmę. Tokiu atveju svarbu išsiaiškinti, kuris į rinkimus žvelgia su ironijos doze, o kuris – visiškai rimtai, ir pagal tai pasirinkti tinkamą diskusijos formą.

2. Raskite bendrą poziciją: įsivaizduokite, kad kiekvienas iš jūsų stengiasi padaryti tai, kas jūsų nuomone yra naudingiausia valstybei. Galbūt sutarsite vienu ar keliais klausimais, todėl galite sujungti bendras pajėgas kalbėdami apie neginčijamus bendrus interesus.  

3. Nusibrėžkite ribas: galbūt politinės temos yra ne pats geriausias pasirinkimas sėdint prie pietų stalo. Taip pat galima susitarti, kad baigsite diskusiją, kai tik vienas iš jūsų to paprašys. Bet kuriuo atveju tokios taisyklės yra būtinos norint išvengti nemalonių pokalbio pasekmių.

4. Pagarba: laikas permąstyti kai kurias savo asmenines savybes: užgaunančius juokelius, pasyviai agresyvius pastebėjimus ir, žinoma, skraidančius fondiu puodus. Viso to reikėtų atsisakyti.

5. Nepadarykite diskusijos per daug suasmenintos: jūsų mylimasis ar mylimoji yra tas/-a  pats/-i, kuris/-i buvo, yra ir bus. Be to, dauguma jūsų antrosios pusės pačių geriausių savybių neturi nieko bendra su apsisprendimu, už ką balsuoti.

6. Nukreipkite dėmesį: pats metas išbandyti maisto gaminimą kartu, vietoje politinių debatų pažiūrėti gerą klasikinį filmą, o radijo bangas pakeisti 9 dešimtmečio grojaraščiu.          

7. Susiraskite, kur galėtumėte išsilieti: jeigu jums padėtų nuožmus pokalbis su virtualiu pašnekovu internete, išbandykite ir tai. Tiesiog įsitikinkite, jog jaučiate skirtumą tarp garo nuleidimo ir tikro pykčio. Priešingu atveju toks būdas gali atsisukti prieš jus pačius.

8. Laikykite šias temas už miegamojo durų: palinkėkite vienas kitam labos nakties be politinio konteksto, nebent, žinoma, nuo to konfliktas taptų tik dar malonesnis, bet ne rimtesnis.    

9. Paruoškite planą rinkimų nakčiai: nesvarbu, ar naujausių rezultatų lauksite būdami skirtinguose miestuose, ar kartu, turite susitarti, ar vakarą ir rytą praleisite kartu. Nepatartina leisti nakčiai klostytis spontaniškai, kadangi vienas iš jūsų gali nervintis iš nevilties, tuo tarpu kitas – spiegti iš džiaugsmo.

 
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »