Ką daryti, jei jūsų ir antrosios pusės politinės pažiūros nesutampa?

Publikuota: 2008 m. lapkričio 4 d. antradienis

Skyrybos
JAV prezidento rinkimų įtampa pasiekė savo kulminaciją. Atrodo, kad visi aplink jus tik ir dėsto savo skirtingas nuomones apie kandidatus bei ideologines nuostatas. Jūsų pažiūrų neatitinkantys subjektyvūs kitų žmonių vertinimai gali sukelti ir pyktį. Kaip reikėtų elgtis, jei tokia konfliktinė situacija kiltų tarp jūsų ir jūsų antrosios pusės?

CNN pateikia devynis patarimus, kaip lapkričio 4  d. išvengti tokių nemalonių situacijų su mylimu žmogumi:

1. Įsivaizduokite tokią situaciją: Vienam iš jūsų ši tema nė kiek neaktuali, tuo tarpu kitam tai turi didelę reikšmę. Tokiu atveju svarbu išsiaiškinti, kuris į rinkimus žvelgia su ironijos doze, o kuris – visiškai rimtai, ir pagal tai pasirinkti tinkamą diskusijos formą.

2. Raskite bendrą poziciją: įsivaizduokite, kad kiekvienas iš jūsų stengiasi padaryti tai, kas jūsų nuomone yra naudingiausia valstybei. Galbūt sutarsite vienu ar keliais klausimais, todėl galite sujungti bendras pajėgas kalbėdami apie neginčijamus bendrus interesus.  

3. Nusibrėžkite ribas: galbūt politinės temos yra ne pats geriausias pasirinkimas sėdint prie pietų stalo. Taip pat galima susitarti, kad baigsite diskusiją, kai tik vienas iš jūsų to paprašys. Bet kuriuo atveju tokios taisyklės yra būtinos norint išvengti nemalonių pokalbio pasekmių.

4. Pagarba: laikas permąstyti kai kurias savo asmenines savybes: užgaunančius juokelius, pasyviai agresyvius pastebėjimus ir, žinoma, skraidančius fondiu puodus. Viso to reikėtų atsisakyti.

5. Nepadarykite diskusijos per daug suasmenintos: jūsų mylimasis ar mylimoji yra tas/-a  pats/-i, kuris/-i buvo, yra ir bus. Be to, dauguma jūsų antrosios pusės pačių geriausių savybių neturi nieko bendra su apsisprendimu, už ką balsuoti.

6. Nukreipkite dėmesį: pats metas išbandyti maisto gaminimą kartu, vietoje politinių debatų pažiūrėti gerą klasikinį filmą, o radijo bangas pakeisti 9 dešimtmečio grojaraščiu.          

7. Susiraskite, kur galėtumėte išsilieti: jeigu jums padėtų nuožmus pokalbis su virtualiu pašnekovu internete, išbandykite ir tai. Tiesiog įsitikinkite, jog jaučiate skirtumą tarp garo nuleidimo ir tikro pykčio. Priešingu atveju toks būdas gali atsisukti prieš jus pačius.

8. Laikykite šias temas už miegamojo durų: palinkėkite vienas kitam labos nakties be politinio konteksto, nebent, žinoma, nuo to konfliktas taptų tik dar malonesnis, bet ne rimtesnis.    

9. Paruoškite planą rinkimų nakčiai: nesvarbu, ar naujausių rezultatų lauksite būdami skirtinguose miestuose, ar kartu, turite susitarti, ar vakarą ir rytą praleisite kartu. Nepatartina leisti nakčiai klostytis spontaniškai, kadangi vienas iš jūsų gali nervintis iš nevilties, tuo tarpu kitas – spiegti iš džiaugsmo.

 
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Patarimai, kaip sutaupyti kalėdinėms dovanoms

Kalėdos – dovanų metas, todėl joms artėjant kasmet sukame galvą, kaip pradžiuginti savo artimuosius ir bičiulius per daug neišlaidaujant. Dažniausiai dovanoms numatytas biudžetas gerokai išsipučia. skaityti »

„Microsoft“ kuria technologiją silpnaregiams

Bendrovė „Microsoft“ aktyviai kuria įrenginį „Cities Unlocked“, padėsiantį silpnaregiams lengviau orientuotis gatvėje. skaityti »

Tokijo oro uoste išbandytas garsiakalbis-vertėjas

Tokijo Narita tarptautiniame oro uoste vyko garsiakalbio, kuris gali išversti pranešimus į anglų, kinų ir korėjiečių kalbas realiuoju laiku, bandymai. skaityti »

Amerikos centrai pelnosi siųsdami nuolaidų žinutes

JAV prekybos centruose paplito „Bluetooth“ signaliniai pranešimai, pranešantys apie nuolaidas. Tikimasi, kad jie prekybos centrams atneš papildomą 7,5 mlrd. dolerių pelną vien per šventinį periodą. skaityti »

Japonai sukūrė striukę su specialia kišene planšetiniam kompiuteriui

Japonai sukūrė striukę tiems, kurie nė minutės negali apsieiti be planšetinio kompiuterio. skaityti »

Maroke veiks milžiniška šiluminė saulės jėgainė

Didžiulė saulės jėgainė, turinti tiekti energiją Maroke esančiam Uarzazato miestui, bus atidaryta jau ateinantį mėnesį. Į vieną kompleksą bus apjungtos 4 didžiulės saulės jėgainės. skaityti »

Latviai išleido 5 eurų monetą, kurioje vaizduojami katinai

Š. m. lapkričio 24 dieną Latvijos centrinis bankas išleido naują kolekcinę 5 eurų monetą, kurioje pavaizduoti 5 katinai. skaityti »

Batai su GPS padės nepasiklysti

Japonijos įmonė „Wish Hills“ pradėjo prekiauti batais su į kulnus įtaisyta GPS įranga. Tokia navigacijos sistema padės žmogui nepasiklysti. skaityti »

Europiečiai šiemet kalėdinėms dovanoms išleis mažiau

Prognozuojama, kad šiemet daugiausia dovanoms išleis Didžiosios Britanijos, Danijos ir Prancūzijos gyventojai. skaityti »

„Microsoft“ išleido fantastikos rinkinį

Devyni fantastikos rašytojai, padirbėję bendrovėje „Microsoft“, sukūrė po fantastinę istoriją. skaityti »