Ką daryti, jei jūsų ir antrosios pusės politinės pažiūros nesutampa?

Publikuota: 2008 m. lapkričio 4 d. antradienis

Skyrybos
JAV prezidento rinkimų įtampa pasiekė savo kulminaciją. Atrodo, kad visi aplink jus tik ir dėsto savo skirtingas nuomones apie kandidatus bei ideologines nuostatas. Jūsų pažiūrų neatitinkantys subjektyvūs kitų žmonių vertinimai gali sukelti ir pyktį. Kaip reikėtų elgtis, jei tokia konfliktinė situacija kiltų tarp jūsų ir jūsų antrosios pusės?

CNN pateikia devynis patarimus, kaip lapkričio 4  d. išvengti tokių nemalonių situacijų su mylimu žmogumi:

1. Įsivaizduokite tokią situaciją: Vienam iš jūsų ši tema nė kiek neaktuali, tuo tarpu kitam tai turi didelę reikšmę. Tokiu atveju svarbu išsiaiškinti, kuris į rinkimus žvelgia su ironijos doze, o kuris – visiškai rimtai, ir pagal tai pasirinkti tinkamą diskusijos formą.

2. Raskite bendrą poziciją: įsivaizduokite, kad kiekvienas iš jūsų stengiasi padaryti tai, kas jūsų nuomone yra naudingiausia valstybei. Galbūt sutarsite vienu ar keliais klausimais, todėl galite sujungti bendras pajėgas kalbėdami apie neginčijamus bendrus interesus.  

3. Nusibrėžkite ribas: galbūt politinės temos yra ne pats geriausias pasirinkimas sėdint prie pietų stalo. Taip pat galima susitarti, kad baigsite diskusiją, kai tik vienas iš jūsų to paprašys. Bet kuriuo atveju tokios taisyklės yra būtinos norint išvengti nemalonių pokalbio pasekmių.

4. Pagarba: laikas permąstyti kai kurias savo asmenines savybes: užgaunančius juokelius, pasyviai agresyvius pastebėjimus ir, žinoma, skraidančius fondiu puodus. Viso to reikėtų atsisakyti.

5. Nepadarykite diskusijos per daug suasmenintos: jūsų mylimasis ar mylimoji yra tas/-a  pats/-i, kuris/-i buvo, yra ir bus. Be to, dauguma jūsų antrosios pusės pačių geriausių savybių neturi nieko bendra su apsisprendimu, už ką balsuoti.

6. Nukreipkite dėmesį: pats metas išbandyti maisto gaminimą kartu, vietoje politinių debatų pažiūrėti gerą klasikinį filmą, o radijo bangas pakeisti 9 dešimtmečio grojaraščiu.          

7. Susiraskite, kur galėtumėte išsilieti: jeigu jums padėtų nuožmus pokalbis su virtualiu pašnekovu internete, išbandykite ir tai. Tiesiog įsitikinkite, jog jaučiate skirtumą tarp garo nuleidimo ir tikro pykčio. Priešingu atveju toks būdas gali atsisukti prieš jus pačius.

8. Laikykite šias temas už miegamojo durų: palinkėkite vienas kitam labos nakties be politinio konteksto, nebent, žinoma, nuo to konfliktas taptų tik dar malonesnis, bet ne rimtesnis.    

9. Paruoškite planą rinkimų nakčiai: nesvarbu, ar naujausių rezultatų lauksite būdami skirtinguose miestuose, ar kartu, turite susitarti, ar vakarą ir rytą praleisite kartu. Nepatartina leisti nakčiai klostytis spontaniškai, kadangi vienas iš jūsų gali nervintis iš nevilties, tuo tarpu kitas – spiegti iš džiaugsmo.

 
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Saulės užtemimas – ne tik astronominis reiškinys

Saulės užtemimą yra įprasta laikyti įdomiu astronomijos reiškiniu, kai per tamsų stiklą galima stebėti Mėnulio dengiamą Saulę. Kiek mažiau žinoma kita šio reiškinio pusė, kai dėl sumažėjusio apšviestumo staiga pakinta įprasti radijo bangų sklidimo dėsningumai. skaityti »

Kinai sukūrė robotą iš skysto metalo

Tsinghua universiteto (Pekinas, Kinija) mokslininkai sukonstravo unikalų savaeigį skysto metalo vienetą. skaityti »

Rekordinis erelio skrydis – nuo aukščiausio pasaulio pastato

Kovo 14 dieną aplinkosaugos organizacija „Freedom“ pasiekė naują pasaulio rekordą, įamžinusi erelio skrydį nuo aukščiausio pasaulio pastato – Burj Khalifa, kurio aukštis siekia net 829 metrus. skaityti »

Japonai laidoja savo šuniukus-robotus

Kompanija „Sony“ nebegamina elektroninių šuniukų AIBO, todėl robotus kaip gyvus augintinius mylintys japonai išgyvena skaudžią netektį. skaityti »

Mandagūs žmonės skatina technologijų plėtrą

Atsiliepti į telefono skambučius, rašyti žinutes ar tiesiog žvilgčioti į savo išmaniojo telefono ekraną tam tikrose situacijose nėra mandagu. Tai atskleidė „Samsung“ tyrimai, kurie paskatino sukurti naują funkciją „Samsung“ flagmanui „Galaxy S6 edge“. skaityti »

Automobilis nupirks vairuotojui maisto

„Visa“, „Pizza Hut“ ir „Accenture“ kuria naują el. komercijos paslaugą automobiliams, skirtą daug keliaujantiems. skaityti »

Sukurtas prietaisas miego kokybei gerinti

Jutiklių rutulys „Sense“ matuoja garsą, šviesą, temperatūrą, oro drėgmę, miegančiojo veiksmus ir miego fazes bei praneša, ką reikėtų keisti norint pagerinti miego kokybę. skaityti »

Asmenukių parodos metu „Samsung“ pristatė išmaniųjų telefonų liniją „Galaxy A“

Pristatyta ir jaunimui skirta „Samsung Galaxy A“ telefonų serija, skirta aktyviems socialinių tinklų naudotojams, neįsivaizduojantiems savo gyvenimo be asmenukių. skaityti »

Kompiuterinė programa mato geriau už žmogų?

Paskelbta, kad „Microsoft“ ir „Google“ vaizdų atpažinimo programos atpažino vaizdus tiksliau nei žmogus. skaityti »

Lenkijoje pradės veikti bankai kavinės

Lenkijos bankas „Idea Bank“ planuoja pasiūlyti klientams visiškai kitokią klientų aptarnavimo padalinių idėją. skaityti »