Kaip išgyventi po atostogų?

Publikuota: 2009 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis

Stresas
Beveik visi geri dalykai turi liūdną savybę – jie baigiasi. Štai ir vasaros pabaiga artėja, o ir atostogos daug kam baigėsi – laikas vėl ruoštis į darbą.
Jei dar vakar Jūs lepinotės pliaže, apkraudami galvą tik tuo, kiek laiko sveika mėgautis saulės voniomis, kokteilių kainomis ir ekskursijų maršrutais, tai šiandien Jums vėl reikia pasinerti į sandėrių, pardavimų, derybų pasaulį.

Nenustebkite, jei, nežiūrint į tai, kad ilsėjotės pilnavertiškai, Jūs staiga tapsite irzlūs, Jums ims skaudėti galvą, sutriks miegas, ir užvaldys slogi nuotaika. Visa tai poatostoginės depresijos požymiai.
Juk stresas, kurį jaučia staigiai metamas į įsipareigojimų ir atsakomybės sūkurį organizmas, gali sunaikinti visą naudą, kurią gavote atostogaudami. O yra tokių, kurie dar ilgai nuo viso to, ką patyrė, pamatė, išgyveno būna euforijos būsenoje – tokiam tikrai sunku įsijungti į darbo ritmą. Alyvos į ugnį gali papilti ir vadovas, siūlydamas po tokių pilnaverčių atostogų su trigubu entuziazmu kibti į darbą. Nebūkite sau priešas – nepasiduokite jo įkalbinėjimams.

1. Pasistenkite namo iš atostogų grįžti iki darbo likus dviems – trims dienoms (ypač, jei grįžote iš karšto klimato kraštų). Jums reikės vėl priprasti prie savo klimato, apie save primins ir laiko juostų kaita. Per tas dienas svarbu vėl išmokti girdėti žadintuvą, nes pirmą darbo dieną rizikuojate jį sudaužyti į sieną, taip ir nepakilę iš lovos.

2. Pasyviai atostogaudami Jūs galėjote atsipalaiduoti ir „atprasti mąstyti“. Kad maksimaliai mobilizuotumėte savo protinius sugebėjimus ir vėl priverstumėte smegenis dirbti, gerkite tonizuojančius gėrimus – vaisių sultis, žalią arbatą. Pravartu pastiprinti imunitetą. Čia pagelbės ženšenio šaknis ir vitaminas C. Stenkitės palaikyti savo organizme endorfinų lygį. Juk endorfinai atsako už žmogaus žvalumą, gerą nuotaiką. Šiuo laikotarpiu stenkitės kuo daugiau valgyti šviežių vaisių, eikite pasivaikščioti, sportuokite. Valgykite bananus, juose yra natūralaus antidepresanto. Palepinkite save šokoladu.

3. Pagal galimybes daugiau ilsėkitės, pasistenkite visą darbą atlikti per darbo dieną, neužsilaikykite darbe, nors per pirmas darbo dienas. Nesineškite darbo, neperkelkite darbinių pokalbių į namus. Gerai pailsėkite per išeigines, pasistenkite atsipalaiduoti ir per šias dienas išsaugoti atostogines nuotaikas.

4. Siekis po atostogų iš karto įsiveržti į darbą naudos neduos. Reiktų į veiklą įsitraukti palaipsniui. Organizmui būtina psichologiškai ir fiziologiškai prisitaikyti, priprasti prie naujo ritmo. Juk pasikeis ir dienos rėžimas ir maisto racionas. Būtinai atvežkite kolegoms suvenyrų, išdalinkite, papasakokite, kur buvote, ką matėte. Parodykite nuotraukas. Apsiribokite tik pačiais ryškiausiais įspūdžiais, kad nesutrukdytumėte darbo dienos kitiems bendradarbiams, juk pereinamasis laikotarpis tik Jums.

5. Išrūšiuokite dokumentus ir vadovybės užduotis pagal svarbą.

6. Nepulkite skambinėti visiems, kas labai norėjo Jus matyti ir girdėti, kol Jūsų nebuvo. Jie juk nežino, kad Jūsų atostogos jau baigėsi, todėl dar keletą dienų pakentės. Paprašykite kolegų, kad Jus „pridengtų“, jei kas skambins.

7. Peržiūrėkite susikaupusias faksogramas, perskaitykite elektroninį paštą. Visą reklamą drąsiai meskite lauk – jos dar gausite. Galite pastebėti, kad dalis pranešimų jau neteko savo aktualumo: parodos ir prezentacijos jau įvyko, prekės išsiųstos užsakovui (arba gautos iš tiekėjo). Labai svarbiems klientams reiktų atsakyti iš karto, išsiaiškinti, ko jie norėjo. Paaiškinkite, kad neseniai grįžote iš atostogų, pažadėkite greitu metu išspręsti visas jų problemas.

8. Padarykite pertrauką – peržiūrėkite turistinius lankstinukus, paskaitykite kitų žmonių istorijas apie keliones į egzotines šalis, pasvajokite, kur vyksite atostogauti kitą kartą. Dabar svarbiausia – atsikratyti pojūčio, kad visa kas geriausia liko praeityje, o visas likęs gyvenimas – vien nuobodulys, ilgesys ir rutina.

9. Praeis visai nedaug laiko, ir Jūs vėl įsijungsite į darbinį procesą, nuversite kalnus, pajusite, kad poilsis buvo tikrai naudingas.

Ir dar.
Planuodami savo eilines atostogas, Jūs galite suplanuoti, kuo nauju ir įdomiu asmeniniame gyvenime arba darbe norėsite užsiimti po atostogų. Tada Jūs lauksite ne tik atostogų, bet ir jų pabaigos su naujais įkvėpiančiais pasikeitimais ir džiaugsmingai grįšite į savo darbo ritmą. O juk toks metodas vietoj poatostoginės depresijos gali tapti puikia poatostogine tradicija.

 

Šaltinis: www.sveikas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

TRUNK kuprinė nešiojamajam kompiuteriui: aktyvus gyvenimas Tavo kuprinėje!

Aktyviam ir praktiškam miesto žmogui skirtame nešiojamojo kompiuterio krepšyje TRUNK telpa viskas, ko gali prireikti per dieną – nuo nešiojamojo kompiuterio iki sportinės aprangos. skaityti »

Olandijoje – pirmasis pasaulyje elektros energiją gaminantis dviračių takas

Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją. skaityti »

Pradedama statyti rekordinio dydžio piramidė iš milijono monetų

Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje pradedama statyti monetų piramidė, kuri bus sudaryta iš vieno milijono vieno cento monetų. Tai bus didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų. skaityti »

Druskininkuose įžiebtas didžiausias pasaulyje „Like“ simbolis

Lietuva turi dar vieną unikalų turizmo objektą – didžiausią pasaulyje „Like“ simbolį, skirtą socialiniams tinklams. Šis ženklas lapkričio 7 d., įžiebtas ant į geriausių pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkančios Druskininkų „Snow Arena“ pastato fasado maždaug 50 metrų aukštyje. skaityti »

„Jūros liga“ ir kitos neišpręstos problemos gali gerokai sugadinti virtualios realybės reputaciją

Šiandien pagrindine virtualios realybės varomąja jėga yra kompanija „Oculus VR“. Būtent ji padėjo Samsung sukurti „Gear VR“, leidžiantį „Galaxy Note 4“ savininkams pasinerti į virtualią realybę, tačiau nepertraukiamas seansas gali trukti iki 25 minučių. skaityti »

„Forbes“ pristatė brangiausių 2014 m. prekės ženklų sąrašą

Žurnalas „Forbes“ eilinį kartą įvertino įvairių prekės ženklų kainą, atsižvelgdamas į kompanijų pelningumą ir jų įtaką pasaulyje. skaityti »

Tiksliausias pasaulyje laikrodis: nesustoti 5 mlrd. metų ir fiksuoti juodųjų skylių gravitacines bangas

Jei norėtumėte sužinoti tikslų laiką, jums tektų nukakti į Kolorado valstijoje (JAV) esantį Boulderio miestą. Ten cezio atomų fontanas matuoja oficialų JAV laiką. skaityti »

Moksleiviai nori sekti mokytojus „Facebook“, bet patys sekami būti nenori

80 proc. Lietuvos moksleivių norėtų per socialinius tinklus bendrauti ne tik su savo draugais, bet ir su mokytojais, o taip pat naudoti socialinius tinklus mokymosi procese – tai parodė nemokamų skaitmeninių mokymų pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“ kartu su Lietuvos mokinių parlamentu atlikta apklausa. skaityti »

97 milijonus svarų kainuojantis superkompiuteris numatys orus jūsų kieme

Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba paskelbė apie planus kitais metais Ekseteryje pastatyti didžiausią pasaulyje klimato tyrimams skirtą superkompiuterį. skaityti »

„Google“ žemėlapiai apie Vilnių papasakos daugiau nei iki šiol

Žemėlapis – vienas svarbiausių dalykų kiekvienoje kelionėje. Pasaulyje kasmet keliauja milijardas žmonių, o daugiau kaip 5 mln. aplanko ir Lietuvą. Daugelis šių keliautojų žemėlapius nešiojasi tiesiog kišenėje gulinčiame telefone ar kitame išmaniajame prietaise. skaityti »