Kaip nupirkti tinkamus drabužius kitam žmogui

Publikuota: 2008 m. gruodžio 3 d. trečiadienis

Prekės
Visi esame gavę tokių dovanų, kurias gavus frazė „Ach, nereikėjo...“ įgauna visiškai kitokią prasmę. Dažnai tie daiktai, kurių visai netrokštame, būna drabužiai. Jie taip ir užsiguli tamsiausiuose spintų kampeliuose. Gaudami kažką, kas mums visiškai netinka, suabejojame, ar dovanotojas tikrai mus pažįsta.

Iš kitos pusės, drabužiai, kurie mums tinka ir patinka, gali būti geriausia dovana. Akivaizdu, kad dovanotojas įdeda daug laiko galvodamas prieš išrinkdamas dovaną. Jis apmąsto jūsų asmenybę, stilių ir dydį. Ir kiekvieną kartą apsivilkę drabužį, prisimename dovanotojo dėmesingumą.

Jei per šį šventinį sezoną ketinate savo artimiesiems dovanoti drabužių, laikykitės šių taisyklių ir galite būti tikri, kad dovana tikrai neužsigulės spintoje.

Apsvarstykite to žmogaus asmeninį stilių ir skonį

Apmąstykite, ką jis/ji dėvi kiekvieną dieną. Ar stilius konservatyvus, ryškus, tvarkingas, o gal moteriškas? Kokius drabužius ji apžiūrinėja kuomet kartu einate apsipirkti? Kuriuos jūsų drabužius ji dažniausiai giria? Išrinkite ką nors kas atspindėtų tą asmenį, kuriam dovanosite daiktą, o ne jus...

Nepriimkite šios progos kaip galimybės pakeisti draugo stilių. Būkite dėmesingi savo draugo stiliui ir skoniui. Kas jam patiktų labiausiai? Jeigu tai kažkas, kas jums atrodo šlykštu, pabandykite surasti kompromisą. Kas atitiktų jo stilių, bet kartu būtų skoninga. Tai gali būti gera galimybė pakreipti artimo žmogaus stilių skoningesne linkme. Svarbiausia nepersistengti.

Apmąstykite kūno sudėjimą

Perkant darbužius dydis gali būti apgaulingas. Jeigu nekreipsite dėmesio ir nupirksite netinkamą dydį, galite būti neteisingai suprasti. „Ar ji tikrai mano, kas mano dydis L?“ arba: „Šis drabužis per mažas... ar ji mano, kad turiu numesti svorio?“.

Jei kada nors apsipirkinėjote su tuo žmogumi, turėtumėte puikiai žinoti, kokio dydžio jo drabužiai. Jeigu abejojate, paklauskite ko nors, kas tikrai žino. Arba spręskite pagal tai, ką dėvite jūs. Taip pat apsvarstykite, kas tiks jūsų draugo kūno tipui. Jeigu kažkuri jo/jos kūno dalis didesnė ar mažesnė, apgalvokite, koks stilius labiausiai pabrėžtų
figūros privalumus. Pabandykite pasitarti su pardavėja.

Pirkite tai, ko žmogus dar neturi

Tai nereiškia, kad turite pirkti odines kelnes savo konservatyviam pusbroliui. Rinkitės ką nors, kas panašu į to žmogaus stilių, bet truputį skirtinga.

Dovanokite drabužius kartu su čekiu, kad draugas galėtų netikusį daiktą pakeisti arba grąžinti

Prieš įpakuodami dovaną, uždėkite čekį ant drabužių viršaus. Tai leidžia draugui žinoti, kad jūs neįsižeisite, jei dovana bus grąžinta. Tai labai dėmesingas žingsnis.

Taip pat apmąstykite, kur tas žmogus, kuriam dovanosite daiktą, gyvena. Nepirkite drabužių iš tokios parduotuvės, kurioje jis neturės galimybės dovanos grąžinti.

Dovanokite aksesuarus

Vis dar nedrįstate dovanoti darbužio? Saugiau dovanoti aksesuarus. Tačiau vis tiek  vadovaukitės tais pačiais patarimais. Tik dovanojant auskarus ar skarelę nereikia jaudintis dėl dydžio.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. skaityti »

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. skaityti »

„LitSat-1“ misijos pabaigą vainikuos krentančios žvaigždės žybsnis danguje

Jau po kelių savaičių Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurtas lietuviškas palydovas „LitSat-1“ taps krentančia žvaigžde danguje, prieš tai paskutinį kartą ištransliavęs lietuvių tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva myli laisvę“. skaityti »

Vilniaus universitete bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso

Gegužės 21-ąją, 15 val. iš Vilniaus universiteto bibliotekos Baltosios salės tiesiogiai per LRT televizijos laidą „Laba diena, Lietuva“ visuomenei bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso. skaityti »

Lietuvių mokslininkai sukūrė treniruoklį žmonėms, patyrusiems insultą

Lietuvių sukurtas reabilitacijai po insulto ir nugaros smegenų pažeidimų skirtas eisenos treniruoklis pavadinimu „Eik“, pacientams padės greičiau grįžti į visavertį gyvenimą. skaityti »

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas. skaityti »

KTU mokslininkai dalyvauja unikalaus meninio atrakciono kūrime

Jei manote, kad norėdami sužinoti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, privalote prenumeruoti mokslinius leidinius ir dalyvauti mokslinėse konferencijose – klystate. skaityti »

Mados ir elektronikos rinkų konvergencija?

Aštuntame dešimtmetyje, pradėdamas kompiuterių revoliuciją, Bilas Geitsas siekė, jog kompiuteris būtų kiekvienuose namuose, ant kiekvieno darbo stalo... Įdomu, ar jis numanė, jog jau už keturių dešimtmečių daugelis ne tik turės po kelis, įvairių dydžių kompiuterius, bet ir sunkiai įsivaizduos savo kasdienybę be jų? skaityti »

Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. skaityti »

IBM ir „National Geographic Kids“ pasiekė Guinnesso rekordą, 3D printeriu atspausdinę mažiausią pasaulyje žurnalo viršelį

„National Geographic Kids“ pranešė apie devintąjį pasiektą Guinness rekordą – šįkart už mažiausią žurnalo viršelį, sukurtą naudojant IBM patentuotą būdą. skaityti »