Kaip vasarą apsaugoti elektroninius prietaisus?

Publikuota: 2014 m. liepos 23 d. trečiadienis

Besidžiaugdami karštomis liepos mėnesio dienomis gamtoje ar paplūdimyje net nesusimąstome, kad vasarą svarbu pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo elektroniniais prietaisais, be kurių šiandieninio žmogaus gyvenimas jau sunkiai įsivaizduojamas. Kaip vasarą tinkamai apsaugoti savo įrenginius nuo karščio, smėlio ir vandens pataria „Samsung Electronics Baltics“ serviso centro vadovas Dainius Žilinskas.

Vienas svarbiausių patarimų vasarai: per karščius nepalikite elektroninių prietaisų (kompiuterių, mobiliųjų telefonų, fotoaparatų) automobilyje, ypač – ant automobilio prietaisų skydelio. Įrenginių elektroninės dalys ir ypač baterija nemėgsta karščio bei tiesioginių saulės spindulių.

Karštis gali padaryti neigiamą įtaką prietaisų veikimui ar sutrumpinti baterijos gyvavimo laiką. Esant itin dideliam karčiui, baterija gali užsidegti ir pridaryti dar rimtesnės žalos. Apsilankę paplūdimyje, prietaisus taip pat laikykite pavėsyje (kuprinėje ar po rankšluosčiu), nes didelis karštis gali negrįžtamai sugadinti bateriją.

Dar vienas elektroninių prietaisų priešas paplūdimyje – smėlis. Dažnai pasitaiko, kad telefonas tiesiog įkrenta į smėlį. Smėlis didžiausią žalą padaro mygtukams, fotoaparatų objektyvams, garsiakalbiams ir mikrofonams. Ilsėdamiesi pajūryje galite net nepastebėti, kaip greitai ir lengvai įrenginys aplimpa smėliu ir šis patenka į visas ertmes.

Ypatingai saugokite krovimo jungtį, nes smėlis gali ją visiškai užteršti - galiausiai net nepavyks telefono pakrauti. Kraunant įrenginį, kurio jungtyje yra sudrėkusio smėlio, gali įvykti trumpas jungimas, todėl galite padaryti žalos sau ir savo turtui. Paplūdimyje telefoną galite laikyti specialiame dėkle, kad į jį nepakliūtų smulkių smėlio dalelių. Jei vis dėlto į telefoną pakliuvo smėlio ar smulkių šiukšlių, jas galite išpūsti paprastu suspausto oro balionėliu. Tereikia jo šiaudelį nukreipti į užsiteršusias jungtis ir tarpus bei išpūsti susikaupusias šiukšles.

Lankydamiesi paplūdimyje, būtinai apsaugokite elektroninius prietaisus ne tik nuo smėlio, bet ir nuo vandens. Sūrus vanduo ypatingai greitai veikia elektroninius komponentus – dėl jo gali susidaryti korozija. Todėl venkite atsiliepti telefonu, naršyti internete ar tikrinti sms žinutes vos tik išlipę iš jūros ar glausti mobilųjį aparatą prie šlapių plaukų. Negana to, vasarą pavojingas ne tik jūros vanduo, bet ir lietus. Dažnai net nesusimąstę atsiliepiame telefonu per nesmarkų lietų, tačiau tai įrenginiui taip pat gali pakenkti.

Jei vis dėlto telefonas šiek tiek sudrėko, jį galite įdėti į indą su sausais ryžiais, nes būtent ryžiai geriausiai ištraukia drėgmę. Tokiame inde telefoną patartina laikyti ne trumpiau nei vieną parą. Stipriai sušlapinę telefoną, iš karto išimkite ir nusausinkite jo bateriją (net ir nusausintos baterijos nerekomenduojama dėti atgal į įrenginį, nes pats įrengnys taip pat bus sudrėkęs, o jo viduje esantys komponentai, pajungus bateriją, gali tiesiog sudegti). Po to kuo skubiau pristatykite įrenginį į autorizuotą servisą, kad jis būtų papildomai išvalytas.

Dirbdami nešiojamu kompiuteriu lauke, nelaikykite jo ant kelių, nes tai gali daryti neigiamą įtaką jūsų sveikatai. Be to, tokiu būdu nešiojamas kompiuteris kaista greičiau. Itin svarbu neuždengti vėdinimo skyriaus, esančio kompiuterio apačioje – jis turi likti atviras. Taip pat patartina naudoti nešiojamiems kompiuteriams skirtus įprastus ar aušinimo padėkliukus.

Be to, dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų gali perduoti duomenis nešiojamam ar planšetiniam kompiuteriui. Pajungę duomenų perdavimą telefone galite net nepastebėti, kad toks įrenginys įkaista iki labai aukštos temperatūros. Dėl šios priežasties pasirūpinkite įrenginio ventiliacija. Paliktas mažoje, uždaroje patalpoje ar ant saulėtos palangės jis tiesiog perkais ir suges. Nepamirškite, kad pajungtas duomenų perdavimas daro didelę įtaką telefono baterijos veikimo laikui – jis gali ženkliai sutrumpėti, kartais net iki keleto valandų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »