Kam priklauso didžiausias jūrų lobis?

Publikuota: 2009 m. sausio 27 d. antradienis

Auksas
Mėginama išsiaiškinti naujas Amerikos kompanijos „Sub Sea Research“ radinio – vokiečių povandeninio laivo nuskandinto Didžiosios Britanijos laivo su kroviniu, kurio vertė sudarė 2,6 mlrd. svarų – aplinkybes.

Kaip rašo „Morskoj biulleten“, istorikai spėja, jog jei iš tiesų „Blue Baron“ („Žydrojo barono“ – taip radinį pavadino „Sub Sea Research“) denyje yra šie įspūdingi lobiai, didesnioji jų dalis, greičiausiai, priklausė Sovietų Sąjungai, likusioji dalis – Didžiajai Britanijai.

Jei šie lobiai egzistuoja, šis radinys gali būti didžiausiu (pinigine prasme) nuskendusių jūrų lobių ieškotojų istorijoje. Bet kokiu atveju, jei šie turtai yra „Žydrojo barono“ denyje, kažkiek jų procentų priklauso „Sub Sea Research“, tačiau tai jau spręs teisininkai. Rusijai, greičiausiai, taip pat priklauso kažkokia dalis.

„Morskoj biulleten“ pažymi, kad Antrojo pasaulinio karo metais buvo įprasta jūra gabenti didelius turtus, tačiau dėl suprantamų priežasčių viskas buvo labai įslaptinta. Neretai brangenybes gabenantys laivai tapdavo torpedos ar minos aukomis, nes jie nebuvo ypatingai saugomi, kad neišsiskirtų iš kitų laivų. „Sub Sea Research“ teigimu, be brangenybių, laivas gabeno ir įprastą krovinį – cinko ir vario luitus.

Krovininis laivas išplaukė iš vieno iš Europos uostų, o galutinis jo paskirties taškas buvo JAV. Brangenybės buvo gabenamos į Niujorką ir toliau į Jungtinių Valstijų iždą.

Iš pradžių „Žydrasis baronas“ atplaukė į vienos Lotynų Amerikos šalies uostą, iš ten išplaukė į Niujorką, tačiau už apytikriai 40 mylių nuo Gajanos pakrantės jį nuskandino Vokietijos povandeninis laivas U-87.

Kompanija buvo priversta paskelbti apie radinį, kai teisme pareiškė savo teises į jį. Kitos šalys (visų pirma omenyje turimos valstybės) pretenzijų kol kas nepareiškė.

Manoma, kad savo teises į radinį pareikš kelios šalys. Nuskendęs krovininis laivas yra 250 metrų gylyje.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

NASA siūlo apdovanojimą už geriausią Marso kolonizavimo planą

Agentūra NASA (angl. National Aeronautics and Space Administration) paskelbė konkursą, kuriame tarpusavyje rungtųsi Marso kolonizavimo idėjos. skaityti »

Robotas chirurgas užsiuvo vynuogę

„Intuitive Surgical“ pademonstravo, kaip robotas „Da Vinci“ sugeba kruopščiai užsiūti praplėštą vynuogės odelę. skaityti »

Mažiausias akumuliatorius – tik 2 mm

Ilinojaus universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė 2 milimetrų pločio akumuliatorių. Jo talpos užteks nedidelei mikroschemai. skaityti »

Kasdienybę keičiančios išmanios studentų idėjos

Studentų iš visos Lietuvos idėjos susirungė VU Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros kuruojamų studentų organizuojamame rinkodaros projektų konkurso „Idėja“ finale. skaityti »

Amerikietis sukūrė kreditinės kortelės dydžio žaidimų įrenginį

8 bitų žaidimų įrenginys „Arduboy“ veikia „Arduino“ sistemos pagrindu. Jis sudarytas iš bespalvio 3,3 cm pločio OLED ekrano, šešių mygtukų, dviejų garsiakalbių ir USB jungties. skaityti »

Kompiuterinis žaidimas gydo akis?

Bendrovė „Ubisoft“ kartu su „Amblyotech“ sukūrė žaidimą „Dig Rush“, skirtą gydyti vadinamąją „tingiąją“ akį. skaityti »

Lietuvaičių sėkmė mintino skaičiavimo varžybose: pirmą kartą aplenktos visos valstybės!

Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse „Matmintinis–Pranglimine“ lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. skaityti »

Lietuvoje kuriami nanorobotai, lemsiantys permainas medicinoje

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą: tiltas iš makaronų atlaikė 251 kilogramą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus. skaityti »

Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje. skaityti »