Kam priklauso didžiausias jūrų lobis?

Publikuota: 2009 m. sausio 27 d. antradienis

Auksas
Mėginama išsiaiškinti naujas Amerikos kompanijos „Sub Sea Research“ radinio – vokiečių povandeninio laivo nuskandinto Didžiosios Britanijos laivo su kroviniu, kurio vertė sudarė 2,6 mlrd. svarų – aplinkybes.

Kaip rašo „Morskoj biulleten“, istorikai spėja, jog jei iš tiesų „Blue Baron“ („Žydrojo barono“ – taip radinį pavadino „Sub Sea Research“) denyje yra šie įspūdingi lobiai, didesnioji jų dalis, greičiausiai, priklausė Sovietų Sąjungai, likusioji dalis – Didžiajai Britanijai.

Jei šie lobiai egzistuoja, šis radinys gali būti didžiausiu (pinigine prasme) nuskendusių jūrų lobių ieškotojų istorijoje. Bet kokiu atveju, jei šie turtai yra „Žydrojo barono“ denyje, kažkiek jų procentų priklauso „Sub Sea Research“, tačiau tai jau spręs teisininkai. Rusijai, greičiausiai, taip pat priklauso kažkokia dalis.

„Morskoj biulleten“ pažymi, kad Antrojo pasaulinio karo metais buvo įprasta jūra gabenti didelius turtus, tačiau dėl suprantamų priežasčių viskas buvo labai įslaptinta. Neretai brangenybes gabenantys laivai tapdavo torpedos ar minos aukomis, nes jie nebuvo ypatingai saugomi, kad neišsiskirtų iš kitų laivų. „Sub Sea Research“ teigimu, be brangenybių, laivas gabeno ir įprastą krovinį – cinko ir vario luitus.

Krovininis laivas išplaukė iš vieno iš Europos uostų, o galutinis jo paskirties taškas buvo JAV. Brangenybės buvo gabenamos į Niujorką ir toliau į Jungtinių Valstijų iždą.

Iš pradžių „Žydrasis baronas“ atplaukė į vienos Lotynų Amerikos šalies uostą, iš ten išplaukė į Niujorką, tačiau už apytikriai 40 mylių nuo Gajanos pakrantės jį nuskandino Vokietijos povandeninis laivas U-87.

Kompanija buvo priversta paskelbti apie radinį, kai teisme pareiškė savo teises į jį. Kitos šalys (visų pirma omenyje turimos valstybės) pretenzijų kol kas nepareiškė.

Manoma, kad savo teises į radinį pareikš kelios šalys. Nuskendęs krovininis laivas yra 250 metrų gylyje.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonijos bankas ketina „įdarbinti“ robotus

Japonijos bankas „Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ“ klientus pasitinkančius vadybininkus artimiausiu metu ketina pakeisti robotais. skaityti »

„Microsoft“ siūlo prekybininkams pirkėjų atpažinimo sistemą

Savo tinklaraštyje bendrovė „Microsoft“ pasidalijo mintimis apie parduotuves ir jų pasikeitimus 2015 metais. skaityti »

Veidų atpažinimo technologija – prieigai prie svetainių

Bendrovė „Intel“ sukūrė taikomąją programą „True Key“. Prieigai prie interneto svetainių ar įrenginių ji naudoja veidų atpažinimo technologiją. skaityti »

Išmanusis laikrodis – finansams valdyti

Augant dėvimų išmaniųjų įrenginių populiarumui ir skaičiui, atsiranda ir jiems skirtų specializuotų programų. skaityti »

2015 metai pailgės sekunde dėl atominio ir pasaulinio laikų derinimo

Šių metų birželio 30 d. 11 val. 59 min. 60 sek. pasauliniu laiku sekundei laikrodžiai sustos ir para bei metai sekunde pailgės. skaityti »

KTU mokslininkų plėtojama matematinė rašysenos analizė: kuo skiriasi Obamos ir jūsų rašysena?

Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai. skaityti »

Barselonos centre – išmaniosios stotelės

Barselonoje pradėjo veikti aštuonios išmaniosios stotelės. Jose įrengti interaktyvūs ekranai, kurie veikia 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. skaityti »

Mokėjimai širdies ritmu

Kanados pradedančioji įmonė „Bionym“ sukūrė apyrankę, kuri matuoja žmogaus širdies dūžius. skaityti »

BMW, kuris pats suranda vietą ir prisiparkuoja daugiaaukštėje aikštelėje

Las Vegase (JAV) prasidėjusioje „CES 2015“ parodoje Vokietijos automobilių gamintojas „BMW Group“ pademonstravo naujas automobilių autonominio valdymo galimybes, kurios atvers naują puslapį kelių transporto istorijoje. skaityti »

„Apple“ gavo patentą išmaniajam rašikliui

JAV patentų ir prekių ženklų valdyba išdavė kompanijai „Apple“ patentą išmaniajam elektroniniam rašikliui. skaityti »