Kam priklauso didžiausias jūrų lobis?

Publikuota: 2009 m. sausio 27 d. antradienis

Auksas
Mėginama išsiaiškinti naujas Amerikos kompanijos „Sub Sea Research“ radinio – vokiečių povandeninio laivo nuskandinto Didžiosios Britanijos laivo su kroviniu, kurio vertė sudarė 2,6 mlrd. svarų – aplinkybes.

Kaip rašo „Morskoj biulleten“, istorikai spėja, jog jei iš tiesų „Blue Baron“ („Žydrojo barono“ – taip radinį pavadino „Sub Sea Research“) denyje yra šie įspūdingi lobiai, didesnioji jų dalis, greičiausiai, priklausė Sovietų Sąjungai, likusioji dalis – Didžiajai Britanijai.

Jei šie lobiai egzistuoja, šis radinys gali būti didžiausiu (pinigine prasme) nuskendusių jūrų lobių ieškotojų istorijoje. Bet kokiu atveju, jei šie turtai yra „Žydrojo barono“ denyje, kažkiek jų procentų priklauso „Sub Sea Research“, tačiau tai jau spręs teisininkai. Rusijai, greičiausiai, taip pat priklauso kažkokia dalis.

„Morskoj biulleten“ pažymi, kad Antrojo pasaulinio karo metais buvo įprasta jūra gabenti didelius turtus, tačiau dėl suprantamų priežasčių viskas buvo labai įslaptinta. Neretai brangenybes gabenantys laivai tapdavo torpedos ar minos aukomis, nes jie nebuvo ypatingai saugomi, kad neišsiskirtų iš kitų laivų. „Sub Sea Research“ teigimu, be brangenybių, laivas gabeno ir įprastą krovinį – cinko ir vario luitus.

Krovininis laivas išplaukė iš vieno iš Europos uostų, o galutinis jo paskirties taškas buvo JAV. Brangenybės buvo gabenamos į Niujorką ir toliau į Jungtinių Valstijų iždą.

Iš pradžių „Žydrasis baronas“ atplaukė į vienos Lotynų Amerikos šalies uostą, iš ten išplaukė į Niujorką, tačiau už apytikriai 40 mylių nuo Gajanos pakrantės jį nuskandino Vokietijos povandeninis laivas U-87.

Kompanija buvo priversta paskelbti apie radinį, kai teisme pareiškė savo teises į jį. Kitos šalys (visų pirma omenyje turimos valstybės) pretenzijų kol kas nepareiškė.

Manoma, kad savo teises į radinį pareikš kelios šalys. Nuskendęs krovininis laivas yra 250 metrų gylyje.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2000 m. pasirodė „Windows Me”

„Windows Millennium Edition“ arba „Windows Me“ yra hibridinė 16/32 bitų grafinė operacinė sistema, kurią 2000 m. rugsėjo 14 d. išleido „Microsoft“ kompanija. Originalus versijos kodinis pavadinimas buvo „Millennium“ (pagal anglišką žodį Millenium reiškiantį tūkstantmetį). skaityti »

Švenčiama Programuotojų diena

Programuotojų diena švenčiama 256-ąją metų dieną. skaityti »

Аnglija gali į apyvartą išleisti plastikinius pinigus

Anglijos bankas svarsto galimybę į apyvartą išleisti plastikinius banknotus, kurie pakeistų dabar egzistuojančius popierinius pinigus. skaityti »

„Sharp“ pradeda prekybą kalbančiais šaldytuvais

Buitinė technika su prieiga prie interneto – įprastas japonams dalykas. Vis dėlto pažanga nestovi vietoje ir gamintojai nuolat pasiūlo įspūdingų naujovių. skaityti »

12 keisčiausių vaizdų „Google Earth“

Sala vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos „Google Earth“ lopinėliai. skaityti »

1998 m. įkurta kompanija „Google“

1998 m. rugsėjo 7 d. buvo įkurta korporacija „Google“. skaityti »

Britai pademonstravo ploniausią pasaulyje klaviatūrą

Didžiosios Britanijos mokslininkai pristatė savo naują kūrinį – unikalią belaidę klaviatūrą. skaityti »

10 įdomių faktų apie „Microsoft“

Kompaniją „Microsoft“ žino visi, tačiau yra keletas faktų, apie kuriuos galbūt žino ne visi. skaityti »

„Skype“ naudotojams – 3D skambučiai

Vaizdo skambučių tarnybų yra daug, tačiau viena populiariausiųjų iki šiol išlieka „Skype“. skaityti »

Žaidimizacija gali skatinti donorystę

Šiuo metu žaidimizuojamos įvairiausios gyvenimo sritys – mokslas, verslas, menas ir pan. Kokių dar yra sričių, kurias būtų galima žaidimizuoti? Andrew Tipp, vienas žinomiausių skaitmeninės leidybos redaktorių (blogerių), apžvelgia kaip būtų galima panaudoti žaidimizaciją, siekiant paskatinti kraujo donorystę. skaityti »