Universiteto tyrėjų duomenimis, jei moteriai tenka klausyti moters, užimančios aukštesnes pareigas, ji patiria daugiau streso nei klausydama viršininko vyro.
Universiteto tyrėjų duomenimis, jei moteriai tenka klausyti moters, užimančios aukštesnes pareigas, ji patiria daugiau streso nei klausydama viršininko vyro.
Pirmuoju atveju moterys nuo depresijos, nemigos, galvos skausmo ir opos kenčia kur kas dažniau nei antruoju. O štai vyrams jų viršininko lytis neturi jokios reikšmės.
Kanados mokslininkų komanda ištyrė 1 800 JAV darbuotojų ir padarė išvadą, kad priežastis gali būti „bičių motinėlės sindromas“ – kuomet sėkmingos moterys nemėgsta būti tos pačios lyties konkurenčių kompanijoje. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnale „Journal of Health and Social Behavior“.
Toronto universiteto mokslininkai taip pat nusprendė, kad daugeliui moterų nepatinka dirbti, jei joms vadovauja kita moteris. Vadovavimą jos laiko vyriška funkcija.
Tyrimo metu buvo atliktas darbuotojų streso lygių ir fizinės būklės palyginimas trijose skirtingose situacijose: kuomet viršininkas vienas ir tai yra vyras, kuomet viršininkas vienas ir tai moteris, ir kuomet yra du viršininkai – vyras ir moteris.
Paaiškėjo, kad moterys, vadovaujamos vienintelės viršininkės moters, kenčia kur kas labiau, nei tos, kurių viršininkas yra vyras.
Jos taip pat skundžiasi dėl psichologinių sutrikimų (neramiai miega, būna sunku susikoncentruoti darbe, slegia depresija ir nerimas) ir fiziologinių negalavimų (galvos skausmai, skrandžio skausmai arba opa, skausmas kakle ir nugaroje, nuovargis).
Moterys, kurių viršininkas – vyras, tokių simptomų turi kur kas mažiau.
Tos, kurioms vadovauja ir vyras, ir moteris tuo pat metu, yra per vidurį.
Tuo tarpu vyrams nėra jokio skirtumo, koks bebūtų jų viršininkas – vyras ar moteris.
Tiesa, vyrai, kuriems vadovauja mišri pora, rečiau skundžiasi dėl psichologinių ir fiziologinių problemų, nei tie, kuriems vadovauja tik vyras arba tik moteris.
Tyrimo autorius Scott Schieman, Toronto universiteto sociologijos profesorius, spėjo, kad dėl to galbūt kaltas stereotipas. Pagal šį stereotipą vyrui „natūraliau“ būti lyderiu ir rodyti tipiškas lyderio savybes.
Iš viršininko vyro moteris laukia agresyvaus ir reiklaus elgesio, ko negalima pasakyti apie vadovaujančią moterį.
Iš pastarosios jos tikriausiai tikisi daugiau emocinio palaikymo, o jo negavusios jaučiasi nepatenkintos, galvodamos, kad kai kurios moterys „elgiasi kaip vyrai, pavyzdžiui, agresyviai“.
Neseniai Vokietijoje paskelbto tyrimo autoriai išsiaiškino, kad vadovaujančius postus užimančios moterys linkusios sau pavaldžias moteris laikyti mažiau ištikimomis nei vyrus, kadangi moterys gina savo interesus.