Kauno zoologijos sodo žirafa apdrausta 30 tūkst. litų

Publikuota: 2008 m. birželio 20 d. penktadienis

vtv.lt

Žirafa
Šią savaitę „PZU Lietuva“ ketvirtiems metams pratęsė Kauno zoologijos sode gyvenančios Rotšildo žirafos, vardu Gudrutis, draudimą. draudimas pratęstas tą pačią dieną, kai zoologijos sode Bazelyje (Šveicarija) pasikorė žirafa Čakula.

„Žinoma, tai tik sutapimas, bet draudimas pratęstas kaip tik antradienį, birželio 17 dieną. Mes draudžiame Gudrutį 30 tūkst. litų sumai ir dengiame ketvirtadalį draudimo įmokos, taip padėdami zoologijos sodui ir šiam nuostabiam gyvūnui“, – sakė draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ Kauno filialo direktoriaus pavaduotoja Jurgita Klumbienė.

„Tokio atsitikimo, kad žirafa įsipainiotų į medžiuose esančias virves, pas mus negali atsitikti. Bet, žinoma, nuo traumų gyvūnai, kaip ir žmonės, nėra visiškai apsaugoti“, – kalbėjo Kauno zoologijos sodo kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grėbliauskienė.

Pasak jos, Gudrutį buvo sunku prižiūrėti – 2006-aisiais atvežtas į Kauno zoologijos sodą jis buvo vos vienerių metų amžiaus, neseniai atskirtas nuo bandos, todėl sunkiai adaptavosi, ir personalui dažnai teko baimintis dėl gyvūno.

Dabar trijų metų ir dešimties mėnesių amžiaus sulaukusį žirafos patiną „PZU Lietuva“ apdraudė tą dieną 2006-aisiais, kai jam, atvykusiam į Kauno zoologijos sodą, Tauragės vaikų namų auklėtiniai rinko vardą. Rotšildo žirafos gyvybė apdrausta nuo ligų, gamtinių jėgų ir nelaimingų atsitikimų.

„PZU Lietuva“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos draudimo bendrovių, draudžiančių verslinius gyvūnus. Žirafos draudimas Lietuvos draudimo rinkoje yra unikalus. Rotšildo žirafos kaina rinkoje siekia apie 15 – 20 tūkst. eurų, Kauno zoologijos sodas ypatingai saugo šiuos gyvūnus.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »