Kazachstano prezidentas pasijuokė iš „Borato“ sukeltos kontroversijos

Publikuota: 2006 m. lapkričio 22 d. trečiadienis

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas dalyvauja spaudos konferencijoje, Londone.
Kazachstano prezidentas antradienį pasidžiaugė dėmesiu jo šaliai, kurį sukėlė komedija „Boratas“, ir pajuokavo, kad nėra tokio dalyko kaip bloga reklama.

„Šį filmą sukūrė komikas, taigi juokimės. Tokia mano nuomonė“, – per bendrą spaudos konferenciją su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Tony Blairu (Toniu Bleru) sakė Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas.

„Sakoma, kad bet kokia reklama yra gera reklama“, – pridūrė jis, kai buvo paklaustas apie jo šalies įvaizdį kino ekranuose.

Filmas pašiepia Ameriką ir taip pat vaizduoja pramanytą Kazachstaną, kuriame be kitų keistenybių žmonės geria fermentuotą arklių šlapimą.

Komedija, kurios pilnas pavadinimas yra „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan), Jungtinėse Valstijose ir Europoje tapo tikru kino teatrų hitu, nepaisant įnirtingų diskusijų apie pagrindinio personažo pažiūras.

Didžiojoje Britanijoje gimęs 35 metų Sacha Baronas Cohenas (Saša Baronas Koenas) šioje juostoje vaidina ūsuotą kazachų žurnalistą Boratą, kuris keliauja po Jungtines Valstijas, reikšdamas mizoginistines, rasistines ir antisemitines pažiūras.

S.Barono Coheno pokštai Kazachstanui, buvusiai SSRS Vidurinės Azijos valstybei, siekiančiai pasirodyti modernia gerai paruoštų profesionalų šalimi ir svarbia OPEC nepriklausančia naftos eksportuotoja, tapo tikru viešųjų ryšių košmaru.

Komedijoje Kazachstaną atstoja vienas Rumunijos kaimas, o pats S.Baronas Cohenas, kaip pažymėjo N.Nazarbajevas, nė nėra lankęsis jų šalyje. Tačiau jis papokštavo dėl kilusios kontroversijos.

Stovėdamas šalimais T.Blairo, iš pradžių jis pasiteiravo, ar spaudos konferencijos salėje nėra S.Barono Coheno „alter ego“. „Gal Kazachstanui atstovauja pats žurnalistas Boratas Sagdijevas? Labai norėčiau su juo pasikalbėti, jeigu jis yra“, – pajuokavo N.Nazarbajevas.

N.Nazarbajevas Britanijoje su pirmuoju oficialiu vizitu nuo 2000 metų lankėsi tam, kad aptartų bendradarbiavimą energetikos ir finansų srityje, taip pat galimybes praplėsti susisiekimą oru.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »