Kazachstano prezidentas pasijuokė iš „Borato“ sukeltos kontroversijos

Publikuota: 2006 m. lapkričio 22 d. trečiadienis

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas dalyvauja spaudos konferencijoje, Londone.
Kazachstano prezidentas antradienį pasidžiaugė dėmesiu jo šaliai, kurį sukėlė komedija „Boratas“, ir pajuokavo, kad nėra tokio dalyko kaip bloga reklama.

„Šį filmą sukūrė komikas, taigi juokimės. Tokia mano nuomonė“, – per bendrą spaudos konferenciją su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Tony Blairu (Toniu Bleru) sakė Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas.

„Sakoma, kad bet kokia reklama yra gera reklama“, – pridūrė jis, kai buvo paklaustas apie jo šalies įvaizdį kino ekranuose.

Filmas pašiepia Ameriką ir taip pat vaizduoja pramanytą Kazachstaną, kuriame be kitų keistenybių žmonės geria fermentuotą arklių šlapimą.

Komedija, kurios pilnas pavadinimas yra „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan), Jungtinėse Valstijose ir Europoje tapo tikru kino teatrų hitu, nepaisant įnirtingų diskusijų apie pagrindinio personažo pažiūras.

Didžiojoje Britanijoje gimęs 35 metų Sacha Baronas Cohenas (Saša Baronas Koenas) šioje juostoje vaidina ūsuotą kazachų žurnalistą Boratą, kuris keliauja po Jungtines Valstijas, reikšdamas mizoginistines, rasistines ir antisemitines pažiūras.

S.Barono Coheno pokštai Kazachstanui, buvusiai SSRS Vidurinės Azijos valstybei, siekiančiai pasirodyti modernia gerai paruoštų profesionalų šalimi ir svarbia OPEC nepriklausančia naftos eksportuotoja, tapo tikru viešųjų ryšių košmaru.

Komedijoje Kazachstaną atstoja vienas Rumunijos kaimas, o pats S.Baronas Cohenas, kaip pažymėjo N.Nazarbajevas, nė nėra lankęsis jų šalyje. Tačiau jis papokštavo dėl kilusios kontroversijos.

Stovėdamas šalimais T.Blairo, iš pradžių jis pasiteiravo, ar spaudos konferencijos salėje nėra S.Barono Coheno „alter ego“. „Gal Kazachstanui atstovauja pats žurnalistas Boratas Sagdijevas? Labai norėčiau su juo pasikalbėti, jeigu jis yra“, – pajuokavo N.Nazarbajevas.

N.Nazarbajevas Britanijoje su pirmuoju oficialiu vizitu nuo 2000 metų lankėsi tam, kad aptartų bendradarbiavimą energetikos ir finansų srityje, taip pat galimybes praplėsti susisiekimą oru.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »