Kazachstano prezidentas pasijuokė iš „Borato“ sukeltos kontroversijos

Publikuota: 2006 m. lapkričio 22 d. trečiadienis

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas dalyvauja spaudos konferencijoje, Londone.
Kazachstano prezidentas antradienį pasidžiaugė dėmesiu jo šaliai, kurį sukėlė komedija „Boratas“, ir pajuokavo, kad nėra tokio dalyko kaip bloga reklama.

„Šį filmą sukūrė komikas, taigi juokimės. Tokia mano nuomonė“, – per bendrą spaudos konferenciją su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Tony Blairu (Toniu Bleru) sakė Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas.

„Sakoma, kad bet kokia reklama yra gera reklama“, – pridūrė jis, kai buvo paklaustas apie jo šalies įvaizdį kino ekranuose.

Filmas pašiepia Ameriką ir taip pat vaizduoja pramanytą Kazachstaną, kuriame be kitų keistenybių žmonės geria fermentuotą arklių šlapimą.

Komedija, kurios pilnas pavadinimas yra „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan), Jungtinėse Valstijose ir Europoje tapo tikru kino teatrų hitu, nepaisant įnirtingų diskusijų apie pagrindinio personažo pažiūras.

Didžiojoje Britanijoje gimęs 35 metų Sacha Baronas Cohenas (Saša Baronas Koenas) šioje juostoje vaidina ūsuotą kazachų žurnalistą Boratą, kuris keliauja po Jungtines Valstijas, reikšdamas mizoginistines, rasistines ir antisemitines pažiūras.

S.Barono Coheno pokštai Kazachstanui, buvusiai SSRS Vidurinės Azijos valstybei, siekiančiai pasirodyti modernia gerai paruoštų profesionalų šalimi ir svarbia OPEC nepriklausančia naftos eksportuotoja, tapo tikru viešųjų ryšių košmaru.

Komedijoje Kazachstaną atstoja vienas Rumunijos kaimas, o pats S.Baronas Cohenas, kaip pažymėjo N.Nazarbajevas, nė nėra lankęsis jų šalyje. Tačiau jis papokštavo dėl kilusios kontroversijos.

Stovėdamas šalimais T.Blairo, iš pradžių jis pasiteiravo, ar spaudos konferencijos salėje nėra S.Barono Coheno „alter ego“. „Gal Kazachstanui atstovauja pats žurnalistas Boratas Sagdijevas? Labai norėčiau su juo pasikalbėti, jeigu jis yra“, – pajuokavo N.Nazarbajevas.

N.Nazarbajevas Britanijoje su pirmuoju oficialiu vizitu nuo 2000 metų lankėsi tam, kad aptartų bendradarbiavimą energetikos ir finansų srityje, taip pat galimybes praplėsti susisiekimą oru.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »