Kazachstano prezidentas pasijuokė iš „Borato“ sukeltos kontroversijos

Publikuota: 2006 m. lapkričio 22 d. trečiadienis

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleiras ir Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas dalyvauja spaudos konferencijoje, Londone.
Kazachstano prezidentas antradienį pasidžiaugė dėmesiu jo šaliai, kurį sukėlė komedija „Boratas“, ir pajuokavo, kad nėra tokio dalyko kaip bloga reklama.

„Šį filmą sukūrė komikas, taigi juokimės. Tokia mano nuomonė“, – per bendrą spaudos konferenciją su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Tony Blairu (Toniu Bleru) sakė Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas.

„Sakoma, kad bet kokia reklama yra gera reklama“, – pridūrė jis, kai buvo paklaustas apie jo šalies įvaizdį kino ekranuose.

Filmas pašiepia Ameriką ir taip pat vaizduoja pramanytą Kazachstaną, kuriame be kitų keistenybių žmonės geria fermentuotą arklių šlapimą.

Komedija, kurios pilnas pavadinimas yra „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan), Jungtinėse Valstijose ir Europoje tapo tikru kino teatrų hitu, nepaisant įnirtingų diskusijų apie pagrindinio personažo pažiūras.

Didžiojoje Britanijoje gimęs 35 metų Sacha Baronas Cohenas (Saša Baronas Koenas) šioje juostoje vaidina ūsuotą kazachų žurnalistą Boratą, kuris keliauja po Jungtines Valstijas, reikšdamas mizoginistines, rasistines ir antisemitines pažiūras.

S.Barono Coheno pokštai Kazachstanui, buvusiai SSRS Vidurinės Azijos valstybei, siekiančiai pasirodyti modernia gerai paruoštų profesionalų šalimi ir svarbia OPEC nepriklausančia naftos eksportuotoja, tapo tikru viešųjų ryšių košmaru.

Komedijoje Kazachstaną atstoja vienas Rumunijos kaimas, o pats S.Baronas Cohenas, kaip pažymėjo N.Nazarbajevas, nė nėra lankęsis jų šalyje. Tačiau jis papokštavo dėl kilusios kontroversijos.

Stovėdamas šalimais T.Blairo, iš pradžių jis pasiteiravo, ar spaudos konferencijos salėje nėra S.Barono Coheno „alter ego“. „Gal Kazachstanui atstovauja pats žurnalistas Boratas Sagdijevas? Labai norėčiau su juo pasikalbėti, jeigu jis yra“, – pajuokavo N.Nazarbajevas.

N.Nazarbajevas Britanijoje su pirmuoju oficialiu vizitu nuo 2000 metų lankėsi tam, kad aptartų bendradarbiavimą energetikos ir finansų srityje, taip pat galimybes praplėsti susisiekimą oru.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »