Keleivis suremontavo sugedusį avialainerį

Publikuota: 2009 m. liepos 7 d. antradienis

Orlaivis A380
Oro skrydžių kompanijos „Thomas Cook“ skrydžio nr.TCX9641 iš Menorkos (Ispanija) į Didžiąją Britaniją keleiviai jau buvo besusitaikantys su mintimi, kad orlaivį pataisysiančio inžinieriaus teks laukti 8 valandas. Tačiau situacija netikėtai išsisprendė, kai lėktuvą suremontavo vienas jo keleivių.

Oro uosto vadovybei vienas keleivis prisistatė kaip sertifikuotas orlaivių inžinierius ir pasisiūlė pabandyti pašalinti sutrikimą. Jam tai pavyko, ir lėktuvas Glazgou oro uoste nusileido pavėlavęs tik 35 minutes.

Po šeštadieninio įvykio „Thomas Cook“ atstovė spaudai pareiškė, kad kompanija laikėsi griežtų procedūrų, kuriomis buvo įsitikinta, kad žmogus išties turi teisę dirbti su tokio tipo orlaiviu (Boeing 757–200). Pasirodo, keleivis dirba kitoje oro skrydžių bendrovėje „Thomson Airways“, kuri su „Thomas Cook“ turi pasirašiusi abipusio aptarnavimo sutartį.

„Bendrovei paskelbus informaciją apie techninę problemą, jis žengė į priekį ir prisistatė, kas esąs“, pasakojo atstovė spaudai. „Mes patikrinome jo licenziją ir jo tapatybę, taigi jam buvo suteikta galimybė pašalinti problemą ir taip buvo išvengta didelio vėlavimo. Mes labai džiaugiamės, kad jis skrido kaip tik tą dieną“.

Vienas keleivių Keith'as Lomax'as tuo metu keliavo namo po savaitės atostogų. Netikėtai lėktuvo kapitonas pranešė apie laukiamą skrydžio atidėjimą. „Mes sėdėjome lėktuve, laukėmė pakilimo, kai jis staiga pranešė, kad yra kažkokia techninė problema, o inžinierių gali tekti atsiskraidinti iš Mančesterio“, pasakoja vyras. „Tada stiuardesė pasakė, kad lėktuve kartu su mumis yra inžinierius ir kad jie tikrina, ar jis gali dirbti su lėktuvu. Akivaizdu, kad jam tai pavyko. Jam sugrįžus į lėktuvą iš viso lėktuvo sklido aplodismentai. Beje, tai, kad lėktuvą remontavęs žmogus skrido kartu su mumis, buvo tarsi papildoma garantija. Kokia tikimybė tai patirti?“.

„Thoson Airways“ vadovas Krisas Braunas pareiškė, kad jis yra sužavėtas tuo, kad vienas įmonės inžinierių išgelbėjo keleivius, „nepaisant to, kad pats skrydis buvo vykdomas konkurentų“. Jis taip pat pridėjo, kad 27 metus bendrovėje dirbęs inžinerius buvo „tinkamu laiku tinkamoje vietoje“.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »