Kelionių laikas

Publikuota: 2008 m. spalio 6 d. pirmadienis

Lėktuvas
Rudenį išskrenda ne tik paukščiai – Lina Cirtautaitė, Global Air Travel atstovė, sako, kad pasibaigus vasarai, lagaminus kelionėms kraunasi ne ką mažiau piliečių, negu įprastu atostogų metu.


„Sakyčiau, kelionės tik prasideda, nes šiuo tamsiu metų laiku kiekvienas nori pabėgti nuo šaltos kasdienybės ir pasikaitinti po kaitria Karibų, Meksikos saule. Juo labiau, kad šiuo metų laiku kainos žemesnės, negu sezono,“ – sako Lina. Be to, daug kas jau planuoja Kalėdas, perka bilietus Naujiesiems Metams, skrenda į tas šalis, iš kurių kilę.


Agentūra, kurioje dirba Lina, yra seserinė kompanija vienos iš didžiausių konsolidatorių JAV, kuri turi 14 ofisų visoje šalyje. Ji turi tiesiogines sutartis su didžiausiomis avia kompanijomis, tad jai nereikia pirkti bilietų iš kitų agentūrų ir perpardavinėti, o tai leidžia siūlyti bilietus klientams prieinamomis kainomis, taip pat gauti vietą lėktuve skubių skrydžių atveju pigiau nei kitose agentūrose.


Agentūra specializuojasi parduodant bilietus žemomis kainomis skrendantiems iš Europos, Afrikos, Artimųjų Rytų, taip pat ir vietiniuose reisuose, „domestic flights“.
Būtent Linos atstovaujamoje agentūroje verslo klasės bilietai yra iki 50% pigesni nei internetinėse svetainėse.

Ten, kur šilta
Didžioji dauguma žmonių kreipiasi į kelionių agentę Liną jau žinodami kelionės tikslą, tad belieka surasti viešbutį pagal pageidaujamą skonį.
Tačiau yra ir dalis žmonių, kurie paskambina ir prašo surasti pačią geriausią kelionę kainos ir komforto atžvilgiu. Tai yra gana sunkus ir užimantis nemažai laiko darbas, bet gana malonus, nes turi galimybe virtuliai pamatyti daugelį šalių ir viešbučių, juokiasi pašnekovė.


Tad kur skrenda keliaujantys dabar?
Jungtinių Amerikos Valstijų turizmo rinka gerokai skiriasi nuo lietuviškosios – kas iš ten atrodė toli ir brangu, čia – rankas pasiekiama ir pigu.
Lina Cirtautaitė, Global Air Travel atstovė, sako, kad visada populiarios išlieka Karibų salos, Meksika, Jamaika, Havajai.
Būtent susiruošti iš JAV į Europą reikia nemažai pinigų ir laiko, pavyzdžiui, kelionė į visiems, gyvenantiems Europoje, taip prieinamą Romą, iš čia kainuoja apie 2000 dolerių, o lietuvis už tai sumokėtų tik 2000 litų.

Lagaminai ir draudimai
Lina Cirtautaitė sako, jog agentūros duomenų bazėje per penkerius veiklos metus susikaupė apie pusantro tūkstančio nuolatinių klientų duomenys, o tai byloja apie tikrai kokybišką agentūros veiklą.


Ar klientai kreipiasi su pretenzijomis? Lina patvirtina, jog yra buvę atvejų, kai bagažas dingsta arba atkeliauja sugadintas. Tokiu atveju, sako pašnekovė, iškart, dar oro uoste, reikia kreiptis į tų oro linijų, kuriomis buvo skrista, atstovą, ir informuoti apie problemas. „Jeigu nepastebėjote iš karto, kad bagažas sugadintas, tai dar padaryti galima per 7 dienas nuo skrydžio, ir jums bus atlyginta“, – pataria kelionių agentė.
Ji taip pat sako, kad bagažo atskirai drausti nereikia, tai jau yra įskaičiuota į bilieto kainą.


Ar bagažas surastas ir kur jis yra, galima pasitikrinti internete, tereikia suvesti savo pavardę ir numerį, kurį duos pranešus apie dingusį bagažą.
Kelionių agentė primena, jog keliaujant gyvybės ir sveikatos draudimus galima nusipirkti kartu su bilietu: priklausomai nuo kelionės trukmės keičiasi ir kaina, pavyzdžiui, septynių dienų kelionei draudimas gali kainuoti $99.99.
Lina Cirtautaitė sako, jog keliaujant lėktuvu verta žinoti, kiek galima vežti bagažo.


Transatlantiniuose skrydžiuose leidžiama vežti du lagaminus po 23 kg ir vieną 8 kg rankinį bagažą su savimi į lėktuvo saloną, plius viena rankinė ar kompiuteris.
Vaikams nuo 2-jų metų leidžiamas toks pats bagažo kiekis, kaip ir suaugusiam.
Vaikams iki 2-jų metų leidžiamas vienas 10 kg bagažas arba vienas 23 kg, priklausomai nuo to, kur skrendama, ir dar ir plius vežimukas. Vaikiškos lovytės ir invalido vežimėlio gabenimas, jeigu yra reikalinga, papildomai nekainuoja.

Profesija gyvuos
Pokalbio metu prisiminėme, jog kelionių agento profesija priskiriama prie išnykstančių, juk bilietus galima įsigyti tiesiog internete. Lina Cirtautaitė mano, jog vis dėlto perkant bilietą iš realaus žmogaus yra kažkoks garantas, ir net neabejoja, jog kiekvienam yra daug maloniau bendrauti su gyva persona, nei spoksoti į monitoriaus ekraną.


Antra vertus, šiais technologijų laikais visi skuba, lekia ir neturi laiko, todėl yra labai paprasta paskambinti į agentūrą ir darbas bus atliktas, tereiks susikrauti lagaminą ir nuvažiuoti į oro uostą.
Be to, Lina sako, jog net 90% internete pirktų bilietų yra nekeičiami ir negrąžinami, ir tai reikia žinoti, nors ir kaip viliojančiai atrodytų kainos, kartais net žemesnės, nei agentūrose.
Agentūrose – atvirkščiai: net 95% procentai čia pirktų bilietų yra grąžinami arba keičiami.

Reikalavimai ir kainos
Už kokią kainą galima nuskristi į Lietuvą dabar?
Kol kas žemų kainų sezonas dar nėra prasidėjęs, sako Lina, kaip bebūtų gaila, šiais metais jis prasideda vos ne 2 mėnesiais vėliau, nei paprastai.


Šiuo metu skrydžio kaina į Lietuva kainuotų apie 1050 dolerių plius mokesčiai, kai tuo tarpu pigiuoju sezonu – nuo lapkričio 1 dienos iki gruodžio 10, vėliau nuo sausio 6 iki balandžio galo, kainos prasidės nuo 750 dol. plius mokesčiai.
Lina primena, jog transatlantiniuose skrydžiuose vis dar maitina ir duoda išgerti. Vietiniai skrydžiai Europoje, išskyrus vienintelę vokiečių avia kompaniją Lufthansa, ir Jungtinėse Valstijose, to nedaro – už maistą ir papildomus gėrimus reikia mokėti.
Global Air Travel atstovė primena, kad atskridus į Europą lėktuve maistą ir gėrimus galima nusipirkti tik eurais, todėl prieš tai reikėtu išsikeisti valiutą arba tai padaryti oro uoste.


Ką vis dar draudžiama įsinešti į lėktuvo vidų?
Po rugsėjo11 įvykių įsinešamų daiktų taisyklės labai sugriežtinos. Visų skysčių kiekis neturi viršyti vieno litro ir turi tilpti į ketvirčio dydžio permatomą polietileninį maišelį, kurį reikia padėti atskirai praeinat apsaugos punktą.
Savaime aišku, negalima neštis jokių aštrių ir sprogstamų daiktų. Į bagažą, kurį priduodame, galima neštis tokius daiktus, kaip nagų kirklutės ar panašiai.
Į lėktuvo saloną taip pat galima neštis ,,duty free“ pirktus skysčius, kvepalų buteliukas negali buti didesnis nei 100 ml, gėrimai neturi viršyti 40 laipsniu ir ne daugiau kaip 750ml.
Aišku, ne vasaros metu pačios populiariausios kelionės yra slidinėjimo.


Slidinėjimo sezonas prasideda priklausomai nuo teritorijos ir kalnų, sako Lina, ir trunka 5 – 6 mėnesius, kai kur ilgiau.
Lapkritis – balandis yra geriausias laikas slidinėti, o kainos prasideda nuo 600 dolerių plius mokesčiai.
Taigi, laikas krautis lagaminus ir ruošti slides ar maudymosi kostiumėlius.

 

Šaltinis: www.aidas.us
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »