Kembridže pristatytas vienas keisčiausių pasaulio laikrodžių

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 22 d. pirmadienis

Laikas
Šį įspūdingos ir kiek „košmariškos“ išvaizdos laikrodį jo kūrėjai pavadino „laiko valgytoju“. Jis yra įrengtas viename prestižiškiausių Didžiosios Britanijos koledžų Kembridže ir veikti pradėjo penktadienį. Priešingai nei standartiniai įrenginiai, „Corpus clock“ laikui rodyti nenaudoja rodyklių arba skaitmeninio displėjaus. Vietoj to, jo veikimas pagrįstas demoniškai atrodančiu skėrį primenančiu sutvėrimu, kuris ropoja pirmyn ir atgal aukso spalvos disku.

Šio sutvėrimo – laiko valdytojo (lot. Chronophage) judesiai uždega mirksinčias melsvas disku besisukiojančias lemputes. Maždaug dviejų metrų skersmens įrenginys pagamintas iš nerūdijančio plieno diskų, padengtų 24 karatų auksu. Judantys skėrio žandikauliai simbolizuoja „suvalgytą“ laiką, o kiekviena praėjusi valanda signalizuojama paslėptų grandinių žvangesiu, kurios tarsi simbolizuoja žmogaus mirtingumą.

Milijoną svarų kainavęs išradimas yra savotiškas pagarbos atidavimas John'ui Harrison,'ui, žymiausiam pasaulyje laikrodžių meistrui, 18-ame amžiuje išsprendusiam vadinamąją  „ilgumos problemą“ (angl. „lonqitude problem“). 

Naujasis kūrinys laiką visiškai tiksliai rodo tik kas penkias minutes. Likusį laiką laikrodžio švytuoklė kartas nuo karto stabteli arba sulėtėja, o po to tarsi magiškai pakoreguoja savo judėjimą. Mėlynos švieselės judėjimas sudaro savotišką hipnotizuojančią optinię iliuziją – kartais jos per vieną sekundę apsisuka disku, tačiau stabteli kitai sekundei – vaizdą mačiusių stebėtojų teigimu, efektas išties hipnotizuojantis.

Laikrodį pristatė vienas garsiausių šių dienų fizikų Stephen'as Hawking'as. Laikrodžio kūrėjas – John'as Taylor'as specialiai siekė, kad įrenginys būtų „sukrečiantis“, parodantis, jog laikas žmogui nėra parankus. Taip ir skėrys „suvalgo “ kiekvieną praėjusią minutę, laukdamas ateinančios. 8 inžinierių komanda įrenginį konstravo penkerius metus, o su dabartiniu elektriniu varikliu planuojama, kad jis sėkmingai veiks ateinančius 25 metus. „Įprastiniai laikrodžiai su rodyklėmis yra nuobodūs. Aš norėjau laiko sekimą padaryti įdomų“, prisipažįsta Taylor'as.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »