Kembridže pristatytas vienas keisčiausių pasaulio laikrodžių

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 22 d. pirmadienis

Laikas
Šį įspūdingos ir kiek „košmariškos“ išvaizdos laikrodį jo kūrėjai pavadino „laiko valgytoju“. Jis yra įrengtas viename prestižiškiausių Didžiosios Britanijos koledžų Kembridže ir veikti pradėjo penktadienį. Priešingai nei standartiniai įrenginiai, „Corpus clock“ laikui rodyti nenaudoja rodyklių arba skaitmeninio displėjaus. Vietoj to, jo veikimas pagrįstas demoniškai atrodančiu skėrį primenančiu sutvėrimu, kuris ropoja pirmyn ir atgal aukso spalvos disku.

Šio sutvėrimo – laiko valdytojo (lot. Chronophage) judesiai uždega mirksinčias melsvas disku besisukiojančias lemputes. Maždaug dviejų metrų skersmens įrenginys pagamintas iš nerūdijančio plieno diskų, padengtų 24 karatų auksu. Judantys skėrio žandikauliai simbolizuoja „suvalgytą“ laiką, o kiekviena praėjusi valanda signalizuojama paslėptų grandinių žvangesiu, kurios tarsi simbolizuoja žmogaus mirtingumą.

Milijoną svarų kainavęs išradimas yra savotiškas pagarbos atidavimas John'ui Harrison,'ui, žymiausiam pasaulyje laikrodžių meistrui, 18-ame amžiuje išsprendusiam vadinamąją  „ilgumos problemą“ (angl. „lonqitude problem“). 

Naujasis kūrinys laiką visiškai tiksliai rodo tik kas penkias minutes. Likusį laiką laikrodžio švytuoklė kartas nuo karto stabteli arba sulėtėja, o po to tarsi magiškai pakoreguoja savo judėjimą. Mėlynos švieselės judėjimas sudaro savotišką hipnotizuojančią optinię iliuziją – kartais jos per vieną sekundę apsisuka disku, tačiau stabteli kitai sekundei – vaizdą mačiusių stebėtojų teigimu, efektas išties hipnotizuojantis.

Laikrodį pristatė vienas garsiausių šių dienų fizikų Stephen'as Hawking'as. Laikrodžio kūrėjas – John'as Taylor'as specialiai siekė, kad įrenginys būtų „sukrečiantis“, parodantis, jog laikas žmogui nėra parankus. Taip ir skėrys „suvalgo “ kiekvieną praėjusią minutę, laukdamas ateinančios. 8 inžinierių komanda įrenginį konstravo penkerius metus, o su dabartiniu elektriniu varikliu planuojama, kad jis sėkmingai veiks ateinančius 25 metus. „Įprastiniai laikrodžiai su rodyklėmis yra nuobodūs. Aš norėjau laiko sekimą padaryti įdomų“, prisipažįsta Taylor'as.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »