Kembridže pristatytas vienas keisčiausių pasaulio laikrodžių

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 22 d. pirmadienis

Laikas
Šį įspūdingos ir kiek „košmariškos“ išvaizdos laikrodį jo kūrėjai pavadino „laiko valgytoju“. Jis yra įrengtas viename prestižiškiausių Didžiosios Britanijos koledžų Kembridže ir veikti pradėjo penktadienį. Priešingai nei standartiniai įrenginiai, „Corpus clock“ laikui rodyti nenaudoja rodyklių arba skaitmeninio displėjaus. Vietoj to, jo veikimas pagrįstas demoniškai atrodančiu skėrį primenančiu sutvėrimu, kuris ropoja pirmyn ir atgal aukso spalvos disku.

Šio sutvėrimo – laiko valdytojo (lot. Chronophage) judesiai uždega mirksinčias melsvas disku besisukiojančias lemputes. Maždaug dviejų metrų skersmens įrenginys pagamintas iš nerūdijančio plieno diskų, padengtų 24 karatų auksu. Judantys skėrio žandikauliai simbolizuoja „suvalgytą“ laiką, o kiekviena praėjusi valanda signalizuojama paslėptų grandinių žvangesiu, kurios tarsi simbolizuoja žmogaus mirtingumą.

Milijoną svarų kainavęs išradimas yra savotiškas pagarbos atidavimas John'ui Harrison,'ui, žymiausiam pasaulyje laikrodžių meistrui, 18-ame amžiuje išsprendusiam vadinamąją  „ilgumos problemą“ (angl. „lonqitude problem“). 

Naujasis kūrinys laiką visiškai tiksliai rodo tik kas penkias minutes. Likusį laiką laikrodžio švytuoklė kartas nuo karto stabteli arba sulėtėja, o po to tarsi magiškai pakoreguoja savo judėjimą. Mėlynos švieselės judėjimas sudaro savotišką hipnotizuojančią optinię iliuziją – kartais jos per vieną sekundę apsisuka disku, tačiau stabteli kitai sekundei – vaizdą mačiusių stebėtojų teigimu, efektas išties hipnotizuojantis.

Laikrodį pristatė vienas garsiausių šių dienų fizikų Stephen'as Hawking'as. Laikrodžio kūrėjas – John'as Taylor'as specialiai siekė, kad įrenginys būtų „sukrečiantis“, parodantis, jog laikas žmogui nėra parankus. Taip ir skėrys „suvalgo “ kiekvieną praėjusią minutę, laukdamas ateinančios. 8 inžinierių komanda įrenginį konstravo penkerius metus, o su dabartiniu elektriniu varikliu planuojama, kad jis sėkmingai veiks ateinančius 25 metus. „Įprastiniai laikrodžiai su rodyklėmis yra nuobodūs. Aš norėjau laiko sekimą padaryti įdomų“, prisipažįsta Taylor'as.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »