Kiek kainuoja (ekologiškos) vestuvės?

Publikuota: 2008 m. birželio 10 d. antradienis

Jaunavedžiai
Autorius: Adomas Pūras

Vidutiniškai vestuvės JAV kainuoja beveik 29 000 dolerių. Šiandien sutuoktiniai mokėdami šią sumą dažnai įsipareigoja ne tik sau, rašo Bloomberg.com. Vestuvės – puiki proga atlikti moralinę pareigą planetai Žemei. Ekologiškos vestuvės populiarėja. Tai gali turėti įtakos ne tik aplinkai, bet ir jūsų kišenei.

 „Tikrai daug žmonių šiandien nusiteikę ekologiškai, vestuvės yra proga šioms pažiūroms išreikšti“,- teigia Anne Chertoff, ,,iVillage” vestuvių ekspertė. „Žmonės atsisako didelių sportinių automobolių, ir vairuoja mažutėlius, žmonės apsipirkinėja pas vietinius fermerius“, - kalbėjo ji. Kodėl gi vestuvės negali būti žalios?

Klysta manantys, jog atlikdami pareigą gamtai vestuvininkai privalės atsisakyti svajonių apie pasakiškas, spalvingas vestuves. Anot ponios Chertoff, vestuvės vienu metu gali būti stilingos, madingos, ekologiškos ir prieinamos kišenei.

Tiesa, ponia Chertoff pripažįsta, jog kai kurie „žali“ vestuvių elementai (pavyzdžiui, ekologiškas maistas) yra išties brangūs, todėl poros turi viską gerai pasverti. Neegzistuoja vienas ekologiškų vestuvių modelis. Skirtingiems žmonėms tai reiškia skirtingus dalykus.

Toliau pateikiami šeši patarimai, kuriais sekant galima surengti pigias ir ekologiškas vestuves.

1. Pasieškokite padėvėtos suknelės. Vestuvinė suknelė – pirkinys, kuriam tenka aukoti didžiulę vestuvinio biudžeto dalį. Remiantis ,,The Wedding Report” duomenimis, vidutiniškai suknelei išleidžama 2 710 dolerių. Užuot mokėjus didelius pinigus už darbužį, kuris bus panaudotas tik kartą, galima pasieškoti pigesnio varianto. Pirkite dėvėtą suknelę, vėliau ją parduokite. Tegul ciklas tęsiasi.

2. Naudokite perdirbamo popieriaus gaminius. Pavyzdžiui, pakvieskite svečius išsiuntinėdami dailias korteles, pagamintas iš perdirbto popieriaus Arba sukurkite savo vestuvių tinklalapį, kuriame būtų pateiktas svečių sąrašas, visa reikalinga informacija. Taip sutaupysite daug popieriaus (taigi ir medžių) bei pinigų.

Vestuvės – originalus būdas paskatinti svečius ekologiškam gyvenimui. Į kvietimus įdėkite po keletą gėlių sėklų. Svečiai galės išsiauginti gėlių, kurios turės simbolinę reikšmę.

3. Ieškokite ilgaamžių dekoracijų. Jos turi tarnauti visą gyvenimą. Pavyzdžiui, pirkite perdirbto stiklo gaminius. Įsidėmėkite, jog gėlės neprivalo puošti kiekvieno stalo.
„Vietoj gėlių galite padėti krepšelius su duona ar vaisiais“,- rekomenduoja ponia Chertoff. Apsilankykite turguje, ten rasite įvairių daiktų, kuriais galima papuošti vestuves. Mąstykite kūrybingai, taip sutaupysite pinigų.

4. Jei vis tik nusprendžiate, jog be daugybės gėlių savo vestuvių neįsivaizduojate, pirmiausia nueikite pasitarti su vietiniu gėlininku. Pasiteiraukite, kokių gėlių ir kokiomis kainomis bus jūsų vestuvių metu. Sezoninės gėlės kainuoja kur kas mažiau, be to, jų nereikia skraidinti iš tolimų kraštų. Taip sutaupote ir saugote aplinką – mažiau teršiate atmosferą.

Vietinės gėlės bus be pesticidų, herbicidų, chemiškai nepatręštos. Taip pat paremsite vietinę ekonomiką.

5. Valgykite natūraliai. Reikia pripažinti, jog tai kainuoja. Organiškas maistas brangesnis už paprastą, todėl tai kainuotų brangiai. Paieškokite maisto tiekėjo, kuris specializuojasi organiškuose valgiaraščiuose. Jeigu matote, kad jūsų biudžeto nepakaks, pasvarstykite, ar nederėtų apkarpyti svečių sąrašo.

6. Nusiteikite labdaringai. Didžiausia dovana, kurią galite suteikti savo svečiams, yra pavyzdys, kaip rūpintis aplinka. Aiškiai pareikškite, jog dovanų nepriimsite. Vietoj to, visiems svečiams liepkite pasirinkti aplinkosaugos labdaros fondą ir paaukoti tam tikrą pinigų sumą.

Ekologiškos vestuvės – neaprėpiama erdvė kūrybiškumui. Yra šimtai būdų, kuriais galima padėti aplinkai neišleidžiant daug pinigų.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »