Kiek kainuoja (ekologiškos) vestuvės?

Publikuota: 2008 m. birželio 10 d. antradienis

Jaunavedžiai
Autorius: Adomas Pūras

Vidutiniškai vestuvės JAV kainuoja beveik 29 000 dolerių. Šiandien sutuoktiniai mokėdami šią sumą dažnai įsipareigoja ne tik sau, rašo Bloomberg.com. Vestuvės – puiki proga atlikti moralinę pareigą planetai Žemei. Ekologiškos vestuvės populiarėja. Tai gali turėti įtakos ne tik aplinkai, bet ir jūsų kišenei.

 „Tikrai daug žmonių šiandien nusiteikę ekologiškai, vestuvės yra proga šioms pažiūroms išreikšti“,- teigia Anne Chertoff, ,,iVillage” vestuvių ekspertė. „Žmonės atsisako didelių sportinių automobolių, ir vairuoja mažutėlius, žmonės apsipirkinėja pas vietinius fermerius“, - kalbėjo ji. Kodėl gi vestuvės negali būti žalios?

Klysta manantys, jog atlikdami pareigą gamtai vestuvininkai privalės atsisakyti svajonių apie pasakiškas, spalvingas vestuves. Anot ponios Chertoff, vestuvės vienu metu gali būti stilingos, madingos, ekologiškos ir prieinamos kišenei.

Tiesa, ponia Chertoff pripažįsta, jog kai kurie „žali“ vestuvių elementai (pavyzdžiui, ekologiškas maistas) yra išties brangūs, todėl poros turi viską gerai pasverti. Neegzistuoja vienas ekologiškų vestuvių modelis. Skirtingiems žmonėms tai reiškia skirtingus dalykus.

Toliau pateikiami šeši patarimai, kuriais sekant galima surengti pigias ir ekologiškas vestuves.

1. Pasieškokite padėvėtos suknelės. Vestuvinė suknelė – pirkinys, kuriam tenka aukoti didžiulę vestuvinio biudžeto dalį. Remiantis ,,The Wedding Report” duomenimis, vidutiniškai suknelei išleidžama 2 710 dolerių. Užuot mokėjus didelius pinigus už darbužį, kuris bus panaudotas tik kartą, galima pasieškoti pigesnio varianto. Pirkite dėvėtą suknelę, vėliau ją parduokite. Tegul ciklas tęsiasi.

2. Naudokite perdirbamo popieriaus gaminius. Pavyzdžiui, pakvieskite svečius išsiuntinėdami dailias korteles, pagamintas iš perdirbto popieriaus Arba sukurkite savo vestuvių tinklalapį, kuriame būtų pateiktas svečių sąrašas, visa reikalinga informacija. Taip sutaupysite daug popieriaus (taigi ir medžių) bei pinigų.

Vestuvės – originalus būdas paskatinti svečius ekologiškam gyvenimui. Į kvietimus įdėkite po keletą gėlių sėklų. Svečiai galės išsiauginti gėlių, kurios turės simbolinę reikšmę.

3. Ieškokite ilgaamžių dekoracijų. Jos turi tarnauti visą gyvenimą. Pavyzdžiui, pirkite perdirbto stiklo gaminius. Įsidėmėkite, jog gėlės neprivalo puošti kiekvieno stalo.
„Vietoj gėlių galite padėti krepšelius su duona ar vaisiais“,- rekomenduoja ponia Chertoff. Apsilankykite turguje, ten rasite įvairių daiktų, kuriais galima papuošti vestuves. Mąstykite kūrybingai, taip sutaupysite pinigų.

4. Jei vis tik nusprendžiate, jog be daugybės gėlių savo vestuvių neįsivaizduojate, pirmiausia nueikite pasitarti su vietiniu gėlininku. Pasiteiraukite, kokių gėlių ir kokiomis kainomis bus jūsų vestuvių metu. Sezoninės gėlės kainuoja kur kas mažiau, be to, jų nereikia skraidinti iš tolimų kraštų. Taip sutaupote ir saugote aplinką – mažiau teršiate atmosferą.

Vietinės gėlės bus be pesticidų, herbicidų, chemiškai nepatręštos. Taip pat paremsite vietinę ekonomiką.

5. Valgykite natūraliai. Reikia pripažinti, jog tai kainuoja. Organiškas maistas brangesnis už paprastą, todėl tai kainuotų brangiai. Paieškokite maisto tiekėjo, kuris specializuojasi organiškuose valgiaraščiuose. Jeigu matote, kad jūsų biudžeto nepakaks, pasvarstykite, ar nederėtų apkarpyti svečių sąrašo.

6. Nusiteikite labdaringai. Didžiausia dovana, kurią galite suteikti savo svečiams, yra pavyzdys, kaip rūpintis aplinka. Aiškiai pareikškite, jog dovanų nepriimsite. Vietoj to, visiems svečiams liepkite pasirinkti aplinkosaugos labdaros fondą ir paaukoti tam tikrą pinigų sumą.

Ekologiškos vestuvės – neaprėpiama erdvė kūrybiškumui. Yra šimtai būdų, kuriais galima padėti aplinkai neišleidžiant daug pinigų.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »