Kinai gali išsilaipinti Mėnulyje greičiau už amerikiečius

Publikuota: 2008 m. liepos 15 d. antradienis

Mėnulio užtemimas
JAV aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) vadovo teigimu, Kinijos astronautai gali išsilaipinti Mėnulyje greičiau už į jį ketinančius sugrįžti amerikiečius, skelbia BBC.

NASA planuoja pilotuojamą skrydį į Mėnulį 2020 m., kai bus sukurtas naujos kartos kosminis laivas „Orion“.

Tačiau, pasak NASA direktoriaus Michaelo Griffino, Kinija turi visas technines galimybes pasiųsti savo astronautus į Mėnulį jau kitą dešimtmetį, jei tik to panorės.

„Jei tik Kinija norės nuskraidinti savo žmones į Mėnulį anksčiau už JAV, ji galės tai padaryti. Techniniu požiūriu tai visiškai įmanoma“, – sakė NASA vadovas.

Oficialūs Kinijos atstovai tvirtina neturintys pilotuojamos ekspedicijos į Mėnulį plano ir teigia abejojantys, kad toks skrydis galėtų būti surengtas iki 2020 m.

Tačiau Kinijos nacionalinės kosmoso tyrimų agentūros vadovas Sun Laiman pernai žurnalistams buvo pareiškęs, kad pilotuojama ekspedicija į Mėnulį yra „neišvengiama“.

Paklaustas, ar, jo manymu, svarbu, kokios šalies atstovai pirmieji po amerikiečių vėl išsilaipins Mėnulyje, NASA vadovas atsakė nesąs psichologas ir negalįs spręsti, svarbu tai ar ne.

Kai kurių kosmoso pramonės atstovų manymu, ilgai trukusiam JAV dominavimui kosmose meta iššūkį kitų valstybių kosminės programos, pastebi BBC. JAV konsultacijų bendrovės „Futron“ teigimu, sparčiai didėjantis kitų šalių kosmoso tyrimų potencialas „kelia pavojų JAV pirmavimui“.

Kinija per 5 pastaruosius metus du kartus buvo išsiuntusi savo astronautus į orbitą aplink Žemę. Pirmasis kinas į kosmosą pakilo 2003 m. Orbitoje jis išbuvo 21 val. Antrasis Kinijos kosminis laisvas „Shenzhou 6“ su dviem astronautais pakilo 2005 m. spalį. Skrydis truko beveik 5 paras. Dar vienas pilotuojamas skrydis planuojamas šį spalį, po Olimpinių žaidynių Pekine pabaigos.

 


 

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bepilotės skraidyklės pristatys siuntinius

Bepilotė skraidyklė gali palikti siuntinį net tuomet, kai kliento nėra namuose, pvz., nuskraidindama jį į uždarą kiemą ar į balkoną. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kad berniukai labiau žaidžia, o mergaitės plepa mobiliaisiais

Prieš pat naujuosius mokslo metus tėvai turėtų būti pasirengę, kad jų vaikai gali praleisti dar daugiau laiko internete. Žinojimas, ką jų atžalos veikia internete ir su kokiomis grėsmėmis jos gali susidurti, tėvams padeda apsaugoti sūnus ir dukteris. skaityti »

Traktoriai vietoj šachmatų figūrų

Ispanijos kaimelyje Hinojosa vyko neįprastos šachmatų varžybos, kuriose vietoj šachmatų figūrų buvo naudojami įvairūs traktoriai. skaityti »

Sukurtas pirmas pasaulyje minkštas robotas

Grupę amerikiečių inžinierių aštuonkojis įkvėpė sukurti absoliučiai minkštą robotą. skaityti »

Iš palydovo padarytos nuotraukos padės išaiškinti skurdžiai gyvenamus rajonus

Stanfordo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip naudojantis palydovo padarytomis Žemės nuotraukomis aptikti vargingus rajonus. skaityti »

Bilo Geitso turto vertė rekordiškai išaugo

Turtingiausio pasaulio žmogaus Bilo Geitso turto vertė pasiekė 90 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Skraidantis robotas tapys paveikslus

Kanados Makgilo universiteto inžinieriai sukūrė skraidančius robotus, kurie geba atvaizduoti paveikslus, naudodami taškų piešimo technologiją. skaityti »

Žiedas, perduodantis mylimojo širdies plakimą

Bendrovė „TheTouch“ sukūrė žiedą „HB Ring“ , leidžiantį pajusti kito žmogaus širdies plakimą. skaityti »

Inovacijų parodoje ir mintimis valdomi įrenginiai, ir virtualios realybės stebuklai

Iki sekmadienio, rugpjūčio 7 d., Vilniaus „Akropolyje“ vyksta išskirtinė inovacijų paroda, kurioje naujausias technologijas ir moderniausius sprendimus vaikams bei jų tėveliams pristato kone tuzinas įmonių ir organizacijų. skaityti »

Pažaiskime su pinigais – finansinės piramidės

JAV ir Europoje vyksta įvairiausių figūrų statymo iš monetų varžybos. skaityti »