Kinai gali išsilaipinti Mėnulyje greičiau už amerikiečius

Publikuota: 2008 m. liepos 15 d. antradienis

Mėnulio užtemimas
JAV aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) vadovo teigimu, Kinijos astronautai gali išsilaipinti Mėnulyje greičiau už į jį ketinančius sugrįžti amerikiečius, skelbia BBC.

NASA planuoja pilotuojamą skrydį į Mėnulį 2020 m., kai bus sukurtas naujos kartos kosminis laivas „Orion“.

Tačiau, pasak NASA direktoriaus Michaelo Griffino, Kinija turi visas technines galimybes pasiųsti savo astronautus į Mėnulį jau kitą dešimtmetį, jei tik to panorės.

„Jei tik Kinija norės nuskraidinti savo žmones į Mėnulį anksčiau už JAV, ji galės tai padaryti. Techniniu požiūriu tai visiškai įmanoma“, – sakė NASA vadovas.

Oficialūs Kinijos atstovai tvirtina neturintys pilotuojamos ekspedicijos į Mėnulį plano ir teigia abejojantys, kad toks skrydis galėtų būti surengtas iki 2020 m.

Tačiau Kinijos nacionalinės kosmoso tyrimų agentūros vadovas Sun Laiman pernai žurnalistams buvo pareiškęs, kad pilotuojama ekspedicija į Mėnulį yra „neišvengiama“.

Paklaustas, ar, jo manymu, svarbu, kokios šalies atstovai pirmieji po amerikiečių vėl išsilaipins Mėnulyje, NASA vadovas atsakė nesąs psichologas ir negalįs spręsti, svarbu tai ar ne.

Kai kurių kosmoso pramonės atstovų manymu, ilgai trukusiam JAV dominavimui kosmose meta iššūkį kitų valstybių kosminės programos, pastebi BBC. JAV konsultacijų bendrovės „Futron“ teigimu, sparčiai didėjantis kitų šalių kosmoso tyrimų potencialas „kelia pavojų JAV pirmavimui“.

Kinija per 5 pastaruosius metus du kartus buvo išsiuntusi savo astronautus į orbitą aplink Žemę. Pirmasis kinas į kosmosą pakilo 2003 m. Orbitoje jis išbuvo 21 val. Antrasis Kinijos kosminis laisvas „Shenzhou 6“ su dviem astronautais pakilo 2005 m. spalį. Skrydis truko beveik 5 paras. Dar vienas pilotuojamas skrydis planuojamas šį spalį, po Olimpinių žaidynių Pekine pabaigos.

 


 

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmanioji apyrankė iš el. popieriaus

Sukurta išmanioji apyrankė „Eyecatcher“, kuri, pasak gamintojų, gali neįkrauta veikti metus. Apyrankė pagaminta iš elektroninio popieriaus, kuris ekonomiškai eikvoja energiją. skaityti »

„Nissan“ sukūrė automobilį socialinių tinklų gerbėjams

Naujojo „Nissan“ automobilio „Teatro for Dayz“ viduje įtaisyti jutikliniai ekranai – ne tik automobilio priekyje, bet ir prie kiekvienos sėdynės. skaityti »

Sukurta akimis valdoma dirbtinė ranka

Aldo Faizal, dirbantis Imperatoriškame koledže Londone, sukūrė robotą-dailininką, kurį žmogus gali valdyti akimis. Robotas tėra mechaninė ranka, į kurią įdiegta žvilgsnio sekimo sistema. skaityti »

„Apple“ sukūrė žiedą, palaikantį NFC technologiją

Kompanija „Apple“ sukūrė NFC (angl. Near field communication) žiedo koncepciją, kuri leis naudotojams atlikti mokėjimus naudojantis šiuo įrenginiu. skaityti »

„Amazon“ kurjeriais galės tapti vairuotojai ir pėstieji

Elektroninė parduotuvė „Amazon“ nusprendė, kad prekių pristatymas gali būti spartesnis, jei tam bus panaudotas įvairus transportas ir paprasti žmonės, pakeliui užnešantys prekes. skaityti »

6 britai iš 10 nežino, kas pavaizduotas ant nacionalinės valiutos

Portalas Quidco apklausė 2 tūkst. Didžiosios Britanijos gyventojų bandydamas išsiaiškinti, ar jie žino, kas pavaizduota ant 5, 10, 20 ir 50 svarų sterlingų banknotų. skaityti »

Trakai – tarp 10 įspūdingiausių senovinių pasaulio vietovių

Puiki žinia – keliautojų bendruomenė „Places to See in Your Lifetime“ senąją Lietuvos sostinę Trakus įtraukė tarp 10 pačių įspūdingiausių pasaulio senovinių miestų ir miestelių. skaityti »

Keletas faktų apie istorines asmenukes

Asmenukės atrodo kaip modernus reiškinys ne veltui — tai tiesioginis nuolat tobulėjančių technologijų produktas. Mobiliųjų telefonų kameromis dabar lengviau, nei bet kada, padaryti savo nuotrauką. skaityti »

Virtualiosios realybės įspūdį sustiprins išmanioji apyrankė

Japonijoje, Tokijo universitete, sukurta apyrankė, imituojanti prisilietimą prie virtualiosios realybės daiktų. Ant rankos tvirtinama „UnlimitedHand“ apyrankė gali išjudinti raumenis panaudojant elektrostimuliaciją. skaityti »

„AmazFit“ – sveiką gyvenseną matuojantis papuošalas

Kinijos išmaniųjų įrenginių gamintoja „Xiaomi“ sukūrė žmogaus veiklos sekimo prietaisą „AmazFit“. skaityti »