Kinai gali išsilaipinti Mėnulyje greičiau už amerikiečius

Publikuota: 2008 m. liepos 15 d. antradienis

Mėnulio užtemimas
JAV aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) vadovo teigimu, Kinijos astronautai gali išsilaipinti Mėnulyje greičiau už į jį ketinančius sugrįžti amerikiečius, skelbia BBC.

NASA planuoja pilotuojamą skrydį į Mėnulį 2020 m., kai bus sukurtas naujos kartos kosminis laivas „Orion“.

Tačiau, pasak NASA direktoriaus Michaelo Griffino, Kinija turi visas technines galimybes pasiųsti savo astronautus į Mėnulį jau kitą dešimtmetį, jei tik to panorės.

„Jei tik Kinija norės nuskraidinti savo žmones į Mėnulį anksčiau už JAV, ji galės tai padaryti. Techniniu požiūriu tai visiškai įmanoma“, – sakė NASA vadovas.

Oficialūs Kinijos atstovai tvirtina neturintys pilotuojamos ekspedicijos į Mėnulį plano ir teigia abejojantys, kad toks skrydis galėtų būti surengtas iki 2020 m.

Tačiau Kinijos nacionalinės kosmoso tyrimų agentūros vadovas Sun Laiman pernai žurnalistams buvo pareiškęs, kad pilotuojama ekspedicija į Mėnulį yra „neišvengiama“.

Paklaustas, ar, jo manymu, svarbu, kokios šalies atstovai pirmieji po amerikiečių vėl išsilaipins Mėnulyje, NASA vadovas atsakė nesąs psichologas ir negalįs spręsti, svarbu tai ar ne.

Kai kurių kosmoso pramonės atstovų manymu, ilgai trukusiam JAV dominavimui kosmose meta iššūkį kitų valstybių kosminės programos, pastebi BBC. JAV konsultacijų bendrovės „Futron“ teigimu, sparčiai didėjantis kitų šalių kosmoso tyrimų potencialas „kelia pavojų JAV pirmavimui“.

Kinija per 5 pastaruosius metus du kartus buvo išsiuntusi savo astronautus į orbitą aplink Žemę. Pirmasis kinas į kosmosą pakilo 2003 m. Orbitoje jis išbuvo 21 val. Antrasis Kinijos kosminis laisvas „Shenzhou 6“ su dviem astronautais pakilo 2005 m. spalį. Skrydis truko beveik 5 paras. Dar vienas pilotuojamas skrydis planuojamas šį spalį, po Olimpinių žaidynių Pekine pabaigos.

 


 

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »