Klientas bankui iškėlė „1784 milijardų trilijonų dolerių“ ieškinį

Publikuota: 2009 m. lapkričio 2 d. pirmadienis

Doleriai
Amerikietis Dalton'as Chiscolm'as Manheteno (JAV) federaliniam teismui pateikė ieškinį, kuriuo jis reikalavo iš „Bank of America“ sumokėti jam „1784 milijardo trilijono dolerių“, arba trumpiau – 1,784 jotadolerių – kompensaciją už prastą klientų aptarnavimą.

Tačiau JAV apylinkės teisėjas Denny Chin'as nei trupučio nepasimetė ir paprašė misterį Chiscolm'ą pateikti konkrečius įrodymus, arba priešingu atveju ieškinys bus atmestas. Šis teisėjas „pažįsta“ dideles pinigų sumas – visai neseniai jis paskelbė nuosprendį, kuriuo buvęs finansininkas Bernard'as Madoff'as kalėjime turės atsėdėti 150 metų. Tačiau Madoff'o 65 milijardų dolerių vertės vadinamoji Ponzi schemanublanksta lyginant su tuo, ką iš banko tikisi gauti Chiscolm'as. Teisėjas savo nutarime skundą įvardino kaip „nesuvokiamą“.

Daugybė nulių

Iš tiesų skaičius 1784 milijardų trilijonų yra lygus 1,784 padauginta iš 1024, arba tiesiog skaičius 1784 su 21 nuliu. Naudojant tarptautinę vienetų sistemą, tokios eilės skaičiui suteikiamas priešdėlis Jota. Tačiau ką praktiškai reiškia toks kiekis? „Saulės galia prilygsta Jota mikrobangių krosnelių galiai“, sako Bath universiteto (JAV) taikomosios matematikos profesorius Chris'as Budd'as. Šį išties retai sutinkamą skaičių paprastai naudoja tik siaurų sričių mokslininkai, kuriems tenka matuoti arba labai mažus, arba labai didelius  parametrus.

„Aš nemanau, kad žmogaus smegenys yra pritaikytos susidoroti su tokio dydžio skaičiais“, sako Leeds universiteto matematikos dėstytojas Kevin'as Houston'as. Pavyzdžiui, Žemės masė yra 5973,6 Yg (arba 5,9736 * 1027 g) (nors tokios didelės masės yra dažniau žymimos tonos pagrindu, taigi paprastai masė būtų užrašoma 5.97 Zt). Saulės šviesis (spinduliavimo galia) yra maždaug 383 YW. Žinomos Visatos skersmuo yra 880 Ym. Taigi jei kiekvienas pasaulyje gyvenantis asmuo turėtų tiek daug turto kiek Billas Gatesas  (apie 50 milijardų dolerių), bendras jų turtassudarytų vos 1/1000 viso ieškinio.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. skaityti »

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. skaityti »

„LitSat-1“ misijos pabaigą vainikuos krentančios žvaigždės žybsnis danguje

Jau po kelių savaičių Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurtas lietuviškas palydovas „LitSat-1“ taps krentančia žvaigžde danguje, prieš tai paskutinį kartą ištransliavęs lietuvių tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva myli laisvę“. skaityti »

Vilniaus universitete bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso

Gegužės 21-ąją, 15 val. iš Vilniaus universiteto bibliotekos Baltosios salės tiesiogiai per LRT televizijos laidą „Laba diena, Lietuva“ visuomenei bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso. skaityti »

Lietuvių mokslininkai sukūrė treniruoklį žmonėms, patyrusiems insultą

Lietuvių sukurtas reabilitacijai po insulto ir nugaros smegenų pažeidimų skirtas eisenos treniruoklis pavadinimu „Eik“, pacientams padės greičiau grįžti į visavertį gyvenimą. skaityti »

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas. skaityti »

KTU mokslininkai dalyvauja unikalaus meninio atrakciono kūrime

Jei manote, kad norėdami sužinoti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, privalote prenumeruoti mokslinius leidinius ir dalyvauti mokslinėse konferencijose – klystate. skaityti »

Mados ir elektronikos rinkų konvergencija?

Aštuntame dešimtmetyje, pradėdamas kompiuterių revoliuciją, Bilas Geitsas siekė, jog kompiuteris būtų kiekvienuose namuose, ant kiekvieno darbo stalo... Įdomu, ar jis numanė, jog jau už keturių dešimtmečių daugelis ne tik turės po kelis, įvairių dydžių kompiuterius, bet ir sunkiai įsivaizduos savo kasdienybę be jų? skaityti »

Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. skaityti »

IBM ir „National Geographic Kids“ pasiekė Guinnesso rekordą, 3D printeriu atspausdinę mažiausią pasaulyje žurnalo viršelį

„National Geographic Kids“ pranešė apie devintąjį pasiektą Guinness rekordą – šįkart už mažiausią žurnalo viršelį, sukurtą naudojant IBM patentuotą būdą. skaityti »