Klientas bankui iškėlė „1784 milijardų trilijonų dolerių“ ieškinį

Publikuota: 2009 m. lapkričio 2 d. pirmadienis

Doleriai
Amerikietis Dalton'as Chiscolm'as Manheteno (JAV) federaliniam teismui pateikė ieškinį, kuriuo jis reikalavo iš „Bank of America“ sumokėti jam „1784 milijardo trilijono dolerių“, arba trumpiau – 1,784 jotadolerių – kompensaciją už prastą klientų aptarnavimą.

Tačiau JAV apylinkės teisėjas Denny Chin'as nei trupučio nepasimetė ir paprašė misterį Chiscolm'ą pateikti konkrečius įrodymus, arba priešingu atveju ieškinys bus atmestas. Šis teisėjas „pažįsta“ dideles pinigų sumas – visai neseniai jis paskelbė nuosprendį, kuriuo buvęs finansininkas Bernard'as Madoff'as kalėjime turės atsėdėti 150 metų. Tačiau Madoff'o 65 milijardų dolerių vertės vadinamoji Ponzi schemanublanksta lyginant su tuo, ką iš banko tikisi gauti Chiscolm'as. Teisėjas savo nutarime skundą įvardino kaip „nesuvokiamą“.

Daugybė nulių

Iš tiesų skaičius 1784 milijardų trilijonų yra lygus 1,784 padauginta iš 1024, arba tiesiog skaičius 1784 su 21 nuliu. Naudojant tarptautinę vienetų sistemą, tokios eilės skaičiui suteikiamas priešdėlis Jota. Tačiau ką praktiškai reiškia toks kiekis? „Saulės galia prilygsta Jota mikrobangių krosnelių galiai“, sako Bath universiteto (JAV) taikomosios matematikos profesorius Chris'as Budd'as. Šį išties retai sutinkamą skaičių paprastai naudoja tik siaurų sričių mokslininkai, kuriems tenka matuoti arba labai mažus, arba labai didelius  parametrus.

„Aš nemanau, kad žmogaus smegenys yra pritaikytos susidoroti su tokio dydžio skaičiais“, sako Leeds universiteto matematikos dėstytojas Kevin'as Houston'as. Pavyzdžiui, Žemės masė yra 5973,6 Yg (arba 5,9736 * 1027 g) (nors tokios didelės masės yra dažniau žymimos tonos pagrindu, taigi paprastai masė būtų užrašoma 5.97 Zt). Saulės šviesis (spinduliavimo galia) yra maždaug 383 YW. Žinomos Visatos skersmuo yra 880 Ym. Taigi jei kiekvienas pasaulyje gyvenantis asmuo turėtų tiek daug turto kiek Billas Gatesas  (apie 50 milijardų dolerių), bendras jų turtassudarytų vos 1/1000 viso ieškinio.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »