Kokios moters nori vyrai?

Publikuota: 2009 m. vasario 19 d. ketvirtadienis

Flirtas
Kokias moteris vertina vyrai ir ko jie iš jų tikisi? Grožio? Proto? Sugebėjimo meniškai išlaviruoti tarp šeimos ir karjeros? Mokslininkai tikina, jog vyrų reikalavimai silpnajai lyčiai XXI amžiuje gerokai pakito.

JAV tyrėjai nurodo, jog šiuolaikiniai vyrai, priešingai nei jų pirmtakai praėjusiame amžiuje, nebenori matyti namuose tūnančios vaikais apsikrovusios motinos. Dabartiniai vyrai nori išsilavinusių, protingų ir finansiškai nepriklausomų partnerių, rašo „LiveScience“.

Tyrimai, po kurių ir padarytos tokios išvados, yra vykdomi kas dešimt metų pradedant 1939-aisiais. Nuo antrojo pasaulinio karo laikų ne tik moters padėtis visuomenėje bei šeimoje įgavo kitokią prasmę – pasikeitė pačių vyrų požiūris į moteris ir į tai, kokį vaidmenį jos turėtų atlikti.

Tyrimo dalyviai vyrai, kaip visada, gauna anketą su 18 asmenybės charakteristikų, iš kurių jie turi išsirinkti tas, kurios svarbiausios jiems ir kurias, vyrų manymu, turėtų turėti dabartinė moteris. Kiekvienas iš minėtų punktų turi būti vertinamas nuo „nebūtina“ iki „be galo svarbu“.

Sąraše yra tokios sąvokos kaip „komunikabilumas“, „ūkiškumas“, „tarpusavio supratimas“, „atsidavimas ir meilė“ ir kt.

Įdomu tai, jog praėjusiais metais punktas „atsidavimas ir meilė“ buvo nurodomi pirmoje vietoje. Taigi nepaisant to, jog vyrai tikisi iš savo partnerių savarankiškumo ir nepriklausomybės, jie nori švelnumo ir
saugumo šeimoje.

Palyginimui, tas pats „atsidavimas ir meilė“ 1939-aisiais atsidūrė trečioje pageidavimų vietoje, o populiariausios ir geidžiamiausios moterų savybės, kurias nurodydavo vyrai, buvo „patikimumas“ bei „emocinis stabilumas ir branda“.

Moterų protas praėjusiais metais vyrų pageidavimų sąraše atsidūrė ketvirtoje vietoje, o 1939-aisiais vyrai moterų protui skyrė tik vienuoliktą savo prioritetų vietą. „Geros finansinės perspektyvos“ pernai buvo dvyliktoje sąrašo vietoje, o 1939-aisiais tik septynioliktoje iš aštuoniolikos.

Tyrėjų komanda pažymi, jog šiuolaikiniai vyrai, kurie dalyvauja apklausoje, nuo mažens yra įpratę aplink save matyti stiprias, protingas ir nepriklausomas moteris: savo motinas, mokytojas, daktares, mokslininkes, kariūnes.

„Sunkiu ekonominiu laikotarpiu galimybė pasidalinti finansinę atsakomybę su moterimi ir nebejausti spaudimo dėl šeimos išlaikymo tapo labai svarbiu dalyku. Vyrai jaučiasi gerai, kai nebeprivalo aprūpinti šeimos. Situacija, kai atsakomybė ir piniginiai įsipareigojimai priklauso abiem partneriams, gerokai palengvina vyrų gyvenimą,“ – teigia mokslininkai.

Dar vienas ne ką mažiau už pinigus svarbus pokytis yra tai, kaip vyrai vertina šiuolaikinių moterų išmintį. Jei 1939-aisiais vyrai tokią savybę vertino labiau nei protą, tai dabar jų akyse išmintis tapo visiškai nereikalingu dalyku, kuris, anot stipriosios lyties, moteriai tik trukdo.

Svarbiausi dalykai, kurių dabartiniai vyrai tikisi iš savo partnerių, yra „atsidavimas ir meilė“, „patikimumas“ bei „emocinis stabilumas“.

Visas vyrų pageidavimų sąrašas

Būtinos savybės: „atsidavimas ir meilė“, „patikimumas“, „emocinis stabilumas“.
Svarbios savybės: „išsilavinimas ir protas“, „patraukli išvaizda“, „ambicijos“.
Pageidaujamos savybės: „geros finansinės perspektyvos“, „ūkiškumas“.
Nereikalingos savybės: „sutampančios politinės pažiūros“, „išmintis“.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »