Kokios moters nori vyrai?

Publikuota: 2009 m. vasario 19 d. ketvirtadienis

Flirtas
Kokias moteris vertina vyrai ir ko jie iš jų tikisi? Grožio? Proto? Sugebėjimo meniškai išlaviruoti tarp šeimos ir karjeros? Mokslininkai tikina, jog vyrų reikalavimai silpnajai lyčiai XXI amžiuje gerokai pakito.

JAV tyrėjai nurodo, jog šiuolaikiniai vyrai, priešingai nei jų pirmtakai praėjusiame amžiuje, nebenori matyti namuose tūnančios vaikais apsikrovusios motinos. Dabartiniai vyrai nori išsilavinusių, protingų ir finansiškai nepriklausomų partnerių, rašo „LiveScience“.

Tyrimai, po kurių ir padarytos tokios išvados, yra vykdomi kas dešimt metų pradedant 1939-aisiais. Nuo antrojo pasaulinio karo laikų ne tik moters padėtis visuomenėje bei šeimoje įgavo kitokią prasmę – pasikeitė pačių vyrų požiūris į moteris ir į tai, kokį vaidmenį jos turėtų atlikti.

Tyrimo dalyviai vyrai, kaip visada, gauna anketą su 18 asmenybės charakteristikų, iš kurių jie turi išsirinkti tas, kurios svarbiausios jiems ir kurias, vyrų manymu, turėtų turėti dabartinė moteris. Kiekvienas iš minėtų punktų turi būti vertinamas nuo „nebūtina“ iki „be galo svarbu“.

Sąraše yra tokios sąvokos kaip „komunikabilumas“, „ūkiškumas“, „tarpusavio supratimas“, „atsidavimas ir meilė“ ir kt.

Įdomu tai, jog praėjusiais metais punktas „atsidavimas ir meilė“ buvo nurodomi pirmoje vietoje. Taigi nepaisant to, jog vyrai tikisi iš savo partnerių savarankiškumo ir nepriklausomybės, jie nori švelnumo ir
saugumo šeimoje.

Palyginimui, tas pats „atsidavimas ir meilė“ 1939-aisiais atsidūrė trečioje pageidavimų vietoje, o populiariausios ir geidžiamiausios moterų savybės, kurias nurodydavo vyrai, buvo „patikimumas“ bei „emocinis stabilumas ir branda“.

Moterų protas praėjusiais metais vyrų pageidavimų sąraše atsidūrė ketvirtoje vietoje, o 1939-aisiais vyrai moterų protui skyrė tik vienuoliktą savo prioritetų vietą. „Geros finansinės perspektyvos“ pernai buvo dvyliktoje sąrašo vietoje, o 1939-aisiais tik septynioliktoje iš aštuoniolikos.

Tyrėjų komanda pažymi, jog šiuolaikiniai vyrai, kurie dalyvauja apklausoje, nuo mažens yra įpratę aplink save matyti stiprias, protingas ir nepriklausomas moteris: savo motinas, mokytojas, daktares, mokslininkes, kariūnes.

„Sunkiu ekonominiu laikotarpiu galimybė pasidalinti finansinę atsakomybę su moterimi ir nebejausti spaudimo dėl šeimos išlaikymo tapo labai svarbiu dalyku. Vyrai jaučiasi gerai, kai nebeprivalo aprūpinti šeimos. Situacija, kai atsakomybė ir piniginiai įsipareigojimai priklauso abiem partneriams, gerokai palengvina vyrų gyvenimą,“ – teigia mokslininkai.

Dar vienas ne ką mažiau už pinigus svarbus pokytis yra tai, kaip vyrai vertina šiuolaikinių moterų išmintį. Jei 1939-aisiais vyrai tokią savybę vertino labiau nei protą, tai dabar jų akyse išmintis tapo visiškai nereikalingu dalyku, kuris, anot stipriosios lyties, moteriai tik trukdo.

Svarbiausi dalykai, kurių dabartiniai vyrai tikisi iš savo partnerių, yra „atsidavimas ir meilė“, „patikimumas“ bei „emocinis stabilumas“.

Visas vyrų pageidavimų sąrašas

Būtinos savybės: „atsidavimas ir meilė“, „patikimumas“, „emocinis stabilumas“.
Svarbios savybės: „išsilavinimas ir protas“, „patraukli išvaizda“, „ambicijos“.
Pageidaujamos savybės: „geros finansinės perspektyvos“, „ūkiškumas“.
Nereikalingos savybės: „sutampančios politinės pažiūros“, „išmintis“.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Neatrasta ekonominė nauda: geologai ieško meteoritinių kraterių

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu, vykdo projektą „Lietuvos impaktiniai krateriai“. skaityti »

LG prisijungė prie Atvirojo automobilių aljanso ir kurs išmaniųjų automobilių įrangą

„LG Electronics“ (LG) tapo Atvirojo automobilių aljanso (ang. Open Automotive Alliance) nare. skaityti »

Procesorių gamintojos „Intel“ sukurta kamera atpažins jūsų nuotaiką

Procesorių gamintoja „Intel“ kitais metais planuoja į planšetinių kompiuterių modelius montuoti erdvinį pasaulio vaizdą galinčias filmuoti „RealSense 3D“ kameras. skaityti »

LG pristato „LG G Watch“ su „Android Wear“ operacine sistema

„LG Electronics“ (LG) pristato „LG G Watch“ laikrodį, vieną iš pirmųjų įrenginių su „Google“ operacine sistema „Android Wear“, pritaikyta dėvimiems įrenginiams. skaityti »

Brazilijos futbolo stadionas iš saulės pagamina daugiau energijos nei 11 čempionato dalyvių

Vienuolika iš 32 pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių valstybių sugeneruoja mažiau saulės energijos, nei Brazilijos nacionalinis stadionas. skaityti »

Žinutėmis perduodami kvapai – jau realybė!

Amerikos gamtos istorijos muziejus (angl. Museum of Natural History) Manhetene, bendradarbiaudamas su išradėjais profesoriumi David Edwards ir Rachel Field, pademonstravo savo naują kvapų-pranešimų platformą. skaityti »

Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. skaityti »

Eksperimentas patvirtino: žmonių teleportacija įmanoma

Žmonių persikėlimas erdvėje gali tapti realybe, kadangi jokie fizikos dėsniai iš esmės neprieštarauja didelių objektų, įskaitant žmones teleportacijai, teigia mokslininkai. skaityti »

NASA kosminiame „sode“ astronautai sėja pirmąsias daržoves

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dabar dėmesio centre raudonosios salotos. Praėjusią savaitę NASA pranešė apie aktyvuotą augalų auginimo sistemą skriejančioje laboratorijoje. skaityti »

Jau greitai skrydžiai lėktuvu bus valdomi mintimis

Profesorius Florian Holzapfel su mokslininkų komanda vykdydami ES finansuojamą projektą „Brainflight“, tiria būdus, kaip smegenys galėtų kontroliuoti skrydį lėktuvu. skaityti »